Як вибрати бра у ванну кімнату - освітлення дзеркала та всього приміщення
Бра – це точковий світильник, прикріплений до стіни за допомогою спеціальної конструкції. Зовні, він віддалено нагадує витягнуту руку, яка тримає ліхтар, власне назва освітлювального приладу походить з французької мови (brass - рука). Коріння походження бра, виростає ще в давні часи, коли приміщення освітлювалися за допомогою прикріплених до стіни факелів.
Область застосування бра:
Для організації комфортного освітлення, інтернет-магазин Svetum, радить ознайомитись з такими правилами:
Перед вибором освітлювального приладу необхідно визначитися з такими параметрами ванної кімнати:
Область застосування бра:
- якщо приміщення має низьку стелю, то бра послужить чудовою заміною стандартної люстри, при цьому матиме елегантний зовнішній вигляд;
- буде незамінним, при необхідності виділити певний простір на стіні, наприклад, дзеркало, картина, панно;
- за допомогою бра можна легко створити романтичну атмосферу в кімнаті, таке світло буде більш приглушеним, на відміну від люстр;
- у комбінації із дзеркалами, можна розділити приміщення на різні зони.
До недавнього часу, вважалося традиційним встановлювати бра, у комбінації з люстрою у вітальні чи спальні. Однак на даний момент, встановлення настінного світильника у ванній кімнаті стало, практично аксіомою сучасної дизайнерської думки. Часто їх встановлюють попарно, акцентуючи дзеркало та умивальник.
Правила освітлення дзеркала у ванній кімнаті
Найчастіше, день сучасної людини починається і закінчується біля дзеркала у ванній кімнаті, тому слід відповідально поставитися до його підсвічування. При грамотному підході воно радуватиме правильною передачею відображення і візуально розширить приміщення.Для організації комфортного освітлення, інтернет-магазин Svetum, радить ознайомитись з такими правилами:
- У освітленості дзеркала, необхідно наголошувати на верхній його точці і з боків.
- Світло, що виходить від бра, не повинно зліпити очі. Для цього необхідно використовувати світильники, що розсіюють потік променів, або направлені убік.
- У разі бокового розташування, рекомендується монтувати освітлювальні прилади на лінії очей вище середньої точки дзеркала.
- При організації освітлення дзеркал, необхідно звертати увагу на показник колірної температури ламп. Залежно від початкової ідеї, в якій досягається гармонійне підсвічування приміщення, колір ламп може бути теплим (2700К), білим (4200К), холодним (6400К). Зазвичай, у ванній, світло рекомендується встановлювати в нейтральні тони, відображення в дзеркалі в такому разі передаватиме більш реалістичні кольори.
- Необхідно правильно підібрати потужність світіння ламп, щоб освітленість була достатньою, але при цьому не зліпила очі.
Як вибрати світильник для ванної кімнати
Залежно від висоти ванної кімнати, реалізація освітлювальних приладів може бути виконана різними способами. При невисокій стелі краще використовувати світильники вбудованого типу, так досягається рівномірне підсвічування всього приміщення.
Якщо висота стелі дозволяє встановити люстру, то цей варіант буде чудовим дизайнерським рішенням, яке змістить акцент уваги на освітлювальний прилад. В обох випадках рекомендується комбінувати основні джерела світла з додатковими у вигляді бра.
Вам буде цікаво дізнатися про те, як вибрати світильник у ванну
- Планування та обсяг. Перше – впливає на технічні моменти монтажу, друге – на вибір потужності випромінювання світлового потоку.
- Текстура та оздоблення стін. Якщо стіни мають темний матовий колір, то необхідно подбати про потужніше освітлення, ніж у приміщенні зі світлою глянсовою обробкою.
- Визначитись із наявністю функціональних зон. Стандартним варіантом вважається встановлювати загальне освітлення, і одне робоче, наприклад, для гоління та нанесення макіяжу.
- Необхідно визначитися із дизайном ванної кімнати, а вже потім підбирати світильник.
- Звертати увагу на технічні аспекти приміщення. Наприклад, за наявності або відсутності підвісної стелі, способи кріплення освітлювального приладу будуть різними.
- Найголовніше - врахувати весь функціонал, який вимагається від ванної кімнати.
При виборі світильника в кімнату з підвищеною вологою необхідно звертати увагу на ступінь його захищеності. Джерело світла повинно мати опір корозії та гниття. Інші параметри вже залежать від дизайнерської думки замовника.
При виборі світильника інтернет-магазин Svetum рекомендує керуватися такими параметрами світильника:
- функціонал;
- ціна;
- зовнішній вигляд;
- нюанси розміщення;
- потужність;
- якість виготовлення.
Як розмістити бра у ванній кімнаті
У ванній кімнаті часто використовується глянсове оздоблення (кахель, дзеркальна поверхня, скло і т.д.). Якщо спрямовувати світло до таких поверхонь під прямим кутом, то неминуче з'являться неприємні відблиски, тому кут напряму ламп повинен бути відмінним від перпендикулярного.
Варіанти розташування бра у ванній кімнаті
Бра для дзеркала у ванній кімнаті |
Над поверхнею дзеркала. Таке розташування. характерно для бра з спрямованим світлом, коли необхідно підсвітити робочу зону. Метод освітлення краще використовувати, якщо перед дзеркалом наносити макіяж, що випромінюється зверху світло, виявляє всі дефекти шкіри. Розташування з боків дзеркала. Найбільш правильна конфігурація - по одному світильнику ліворуч і праворуч від дзеркала. За такого розташування ніхто не забороняє використовувати один світильник, але така композиція буде незакінченою. Світло виходитиме від одного боку, голитися і наносити макіяж буде вкрай незручно. |
Де ще можна розмістити світильник у ванній кімнаті |
Перпендикулярно до дзеркала. У такій конфігурації. дзеркало у ванній кімнаті нестиме декоративну функцію. Воно візуально збільшуватиме площу приміщення. Виконувати косметичні процедури в цьому випадку буде важко. Над ванною кімнатою. При належному рівні захищеності світильника (про це поговоримо трохи пізніше), можна надати атмосферності ванним процедурам за допомогою теплого світла, невеликої яскравості. Але необхідно розуміти, що можливість установки бра в районі ванни повинна бути закладена в процесі проектування ремонту. Проведення та світильники повинні відповідати вимогам захисту, мінімум IP66 |
Заходи безпеки під час вибору освітлювального приладу для ванни
Головним критерієм у виборі світильника у ванну кімнату є безпека. Справа навіть не в тому, як часто змінюватимете лампи, що вийшли з ладу, через підвищену вологість, а в збереженні здоров'я і життя. Як відомо не дистильована вода, проводить струм тому потрібно бути вкрай уважним та обережним у проектуванні освітлення у ванній кімнаті та придбанні світильників.
Інтернет-магазин Svetum пропонує дотримуватися загальних правил безпеки під час монтажу освітлювальних приладів у ванній кімнаті:
- грамотно спроектувати електричну схему приміщення. За відсутності необхідних знань, рекомендуємо скористатися послугами професіоналів;
- використовувати лише вологозахищені джерела освітлення;
- світильники повинні бути виготовлені з матеріалів, що не схильні до корозії;
- джерела світла, що знаходяться в безпосередньому контакті з водою, наприклад на душовому дні, повинні працювати від напруги не більше 12 В;
- світильники над ванною повинні мати ступінь захисту щонайменше IP66;
- уникати відкритих ламп розжарювання, у зонах від 0 до 2 (про це трохи пізніше). При попаданні бризок на розпечене скло, від перепаду температур, лампа може вибухнути;
- уникати наявності відкритих місць проведення, застосування подовжувачів, розгалужувачів.
У світі прийнято єдиний стандарт позначення безпеки під індексом IPXX, де перша цифра позначає захищеність від твердих частинок (у межах від 0-6), друга цифра відповідає за показник захищеності від вологи (у межах від 0-9).
При проектуванні освітлення, санвузол необхідно умовно розділити на чотири зони від 0 до 3:
- 0 - зона занурення під воду, мінімальний індекс IP67 (це може бути дно ванни, душовий);
- 1 - зона частого контактування світильника з водою під засобом бризок, мінімальний індекс IP45 (стінка душової, ванни);
- 2 - зона рідкого попадання води, мінімальний індекс IP44 (60 см від меж ванни та душової);
-
3 - зона в яку вода майже не потрапляє, мінімальний індекс IP21 (біля стелі).
Кількість освітлювальних приладів у ванній кімнаті
Кількість освітлювальних приладів у ванній кімнаті залежить від замовника. Якщо ванна кімната служить, тільки для прийняття душу, вистачить одного стельового світильника. Зазвичай рекомендується встановлювати два джерела освітлення – основне та робоче.
Перше, випромінює основне, рівномірно розсіяне світло, яке підходить для лазневих процедур, друге - випромінює функціональне світло, наприклад, для нанесення макіяжу, або гоління. Залежно від дизайнерської ідеї та площі ванної кімнати приміщення можна розділити на кілька зон, в яких буде встановлено власне робоче освітлення.
Як встановити, підібрати оптимальну потужність, безпечна експлуатація бра у ванній
Отже, ви визначилися з вибором освітлювального приладу у ванну і вирішили встановити його самостійно.
У цьому випадку інтернет-магазин Svetum підготував такі загальні рекомендації:
- Необхідно знеструмити зону установки освітлювального приладу.
- Якщо світильник у зібраному стані, необхідно його розібрати.
- Визначитись із місцем кріплення бра. Зазвичай, настінні світильники кріпляться до стіни за допомогою спеціальних кронштейнів. Необхідно прикласти кріплення до стіни та відзначити маркером майбутні отвори.
- Просвердлити отвори у стіні. Для гіпсокартону застосовують звичайний дриль зі свердлом. Для бетонних та цегляних стін необхідна функція перфоратора. Для обробки з кахельної плитки необхідні спеціальні алмазні насадки.
- Прикрутити монтажний кронштейн за допомогою дюбелів.
- Під'єднати дроти та прикрутити бра до монтажного кронштейна.
- як визначитися з індексом захисту від вологи під час вибору освітлювального приладу. Це питання було детально розібрано вище. Індекс вказано на бирці приладу та в інструкції. Бра в санвузлі зазвичай встановлюються в робочій зоні над дзеркалом або з боків. Умовно це зона 2, тому рекомендований ступінь захисту світильника становить IP44-IP45;
- як визначитися з розрахунком оптимальної яскравості освітлювального приладу Ступінь освітленості, необхідно підбирати виходячи з принципу: "щоб було яскраво, але сліпило очі". Зазвичай використовується поняття Ватт на квадратний метр. Для різних типів ламп – свій показник. Для світлодіодних – 6-9 Вт/м2, для ламп розжарювання – 20-30 Вт/м2, для галогенових 23-28 Вт/м2.
Як вибрати бра у ванну кімнату - освітлення дзеркала та всього приміщення