Датчики руху: принцип роботи та можливості
Безпека і контроль сьогодні не обмежуються тільки охороною. Тепер контролювати необхідне приміщення, будинок або офіс можна використовую всілякі електронні пристрої, такі як камери нічного бачення, датчики світла, диму, руху і т.д.
Забезпечуємо безпеку і «розумне» освітлення в приміщеннях і на вулиці
Завдяки розвитку і постійного вдосконаленню електронних охоронних пристроїв, датчики руху сьогодні доступні за ціною, а завдяки легкості монтажу, вони швидко встановлюються самостійно. Дані пристрої використовують для забезпечення охорони приміщень, а також в системах «розумний» будинок. Датчики руху під час спрацьовування можуть включати камери відеоспостереження, або запускати сигнал тривоги.
Крім охорони, датчики руху використовують для таких цілей, як організація автоматичного освітлення, або відкриття воріт. Наприклад, прибудинкова територія або офісна стоянка буде висвітлюватися лише при виявленні людини. Також до таких пристроїв можна під'єднати різні побутові прилади. Наприклад, кондиціонер, який буде охолоджувати кімнату, тільки при наявності людей. Популярність таких пристроїв сьогодні зростає, тому на ринку наданий широкий асортимент цих пристроїв.
Крім охорони, датчики руху використовують для таких цілей, як організація автоматичного освітлення, або відкриття воріт. Наприклад, прибудинкова територія або офісна стоянка буде висвітлюватися лише при виявленні людини. Також до таких пристроїв можна під'єднати різні побутові прилади. Наприклад, кондиціонер, який буде охолоджувати кімнату, тільки при наявності людей. Популярність таких пристроїв сьогодні зростає, тому на ринку наданий широкий асортимент цих пристроїв.
Датчики руху - принцип роботи
Пристрій працює, використовуючи різні види хвильового випромінювання: ультразвукове, інфрачервоне, радіохвилі. Постійно аналізуючи зону покриття на наявність цих хвиль, при їх виявленні датчик спрацьовує. Робота приладу полягає в змиканні або розмиканні контактів в мережі, де він встановлений. Наприклад, при спрацьовуванні в освітленні, електричний ланцюг замикається, і струм подається на лампи.
Види датчиків руху і їх переваги
На сьогодні асортимент пристроїв виявлення великий, від дешевих класичних до мініатюрних прихованих бездротових. За принципом роботи детектори діляться на чотири типи, які розглянемо нижче.
Тип датчика |
Принцип роботи |
ІНФРАЧЕРВОНІ |
Виявляє теплове ик-випромінювання, яке випромінюють всі предмети, тварини, люди. |
УЛЬТРАЗВУКОВІ |
Досліджує заданий периметр звуковими хвилями НЕ вловимими людиною, при виявленні зміни частоти відбитого сигналу відбувається спрацьовування. |
РАДІОХВИЛЬОВИЙ |
Сенсор постійно випромінює високочастотні хвилі, які відбиваючись фіксуються, в разі змін відбитого сигналу датчик спрацьовує. |
КОМБІНОВАНИЙ |
Такий пристрій включає в себе два або три типи сенсорів, наприклад, інфрачервоний і ультразвукової, даючи сенсора високу точність і чутливість. |
Плюси різних систем виявлення руху
Кожен сенсор має свої переваги, щоб ви вибрали щось оптимальне для себе, розглянемо які ж плюси при покупці тих чи інших датчиків.
Інфрачервоні моделі можна безпомилково налаштувати, виставивши бажану дальність і кут виявлення рухомих об'єктів, що важливо при організації авто підсвічування. Така модель підходить для вулиці, адже спрацьовує тільки на «теплі» об'єкти з власної температурою. Безпечний для людей, тварин, рослин, так як не виробляє ніякого випромінювання. Ультразвукова модель також оптимальна для «зовнішнього» (на вулиці) монтажу, адже вони безвідмовно працюють в умовах сильно запиленої, підвищеної вологості і на морозі. Такі сенсори бюджетні, тому популярні на ринку.
Радіохвильові, або як їх ще називають, мікрохвильові сенсори можуть виявити об'єкт навіть за тонкою стіною, склом або дверима. На його роботу ніяк не впливає температура навколишнього середовища, переносить коливання зовнішніх температур. Компактний розмір дозволяє встановити детектор в самих важкодоступних місцях.
Комбіновані пристрої продуктивніше інших сенсорів. Ці пристрої здатні виявити важковловимий сигнали, а також у них відсутня помилкове спрацьовування. Завдяки більш точного налаштування - це найоптимальніший для забезпечення безпеки в приміщенні.
Параметри, які слід враховувати при установці
Після того, як ви визначилися з вибором сенсора слід продумати монтаж. По-перше, подумайте де найкраще датчик охопить всю необхідну площу. Перед сенсором не повинно виникнути ніяких перешкод - стін, дверей, штор і т.п. По-друге, при великій площі, наприклад, стоянці, необхідно підключити декілька сенсорів паралельно. По-третє, якщо ви не будете використовувати сенсор цілодобово (плануєте включати тільки вночі або, коли залишаєте приміщення), то перед монтажем спроектуйте місце вимикача пристроїв виявлення. Спеціальні охоронні датчики монтують разом з сигналізацією, а побутові для організації «розумного» освітлення можливо підключити до мережі в будь-який момент.
Робимо правильний вибір детектора руху
Асортимент детекторів на ринку великий, давайте розберемося на які параметри слід звертати увагу при покупці:
- Відстань, на яку поширюється дія сенсора, воно може варіюватися від 6 до 50 метрів.
- Кут огляду від 115 до 360 градусів, підберіть відповідний вам варіант для охоплення всього приміщення.
-
Допустима потужність. Вибирається виходячи з обладнання, яке підключається до датчика. Це може бути, як одна 100 Вт лампа, так і прожектор потужністю в 1000 Вт, тому заздалегідь розрахуйте цей параметр.
-
Тип кріплення для монтажу - настінний, стельовий, кутовий, виразний в стелю, по типу лампи з цоколем і т.п.
- Чутливість сенсора і його регулювання.
-
Сенсор для приміщень або вуличної експлуатації. Останні мають певним ступенем захисту, щоб безвідмовно працювати при будь-яких температурах, вологості або під прямими сонячними променями.
Для підбору сенсорів рекомендуємо звертатися до фахівців, які допоможуть вам, або до наших менеджерам. На нашому сайті ви знайдете великий асортимент датчиків руху за прийнятними цінами, які можна замовити з доставкою в будь-яке місто України.
Датчики руху: принцип роботи та можливості