Для чого потрібний інвертор (перетворювач напруги) і де він використовується
Інвертор - це перетворювач струму, який часто використовується в приватних домоволодіннях. Параметри та частота вхідної та вихідної напруги залежить від конструкційних особливостей приладу та характеристик схем підключення. Всі вони схожі зовні, але відрізняються за характеристиками, на які потрібно пильно дивитися при виборі. Перетворювач напруги дозволяє отримати з 12, 24 та інших значень – 220В, змінного струму. З їхньою допомогою забезпечується безперебійне електроживлення, використовуване тоді, коли живити устаткування від електромережі неможливо (замикання, перепади напруги, відсутність електрики).
Часто інвертори використовують власники приватних домоволодінь, дач, промислових об'єктів. Інвертори перетворюють струм від акумуляторів на змінний один фазний або трифазний - 220В, 320В, 50Гц. Не можна вибирати перший пристрій, що трапився. Щоб повністю покрити свої потреби необхідно прочитати характеристики перетворювача напруги, принцип роботи. Наприклад, синусоїдальні інвертори купуються, якщо в будинку є техніка, яка чутлива до якості та форми напруги. Існує ряд двигунів, які при несинусоїдальній формі будуть перегріватися, і виходити з ладу або не видавати необхідної потужності.
До групи приладів, для яких купується цей дорогий пристрій, входить лабораторне обладнання, аудіотехніка, медична техніка, вимірювальні прилади високої точності. Дешевшими вважаються інвертори квазісинусоїдальної форми. Вони підходять для підключення побутових приладів.
Що можна підключити через інвертор?
Усі звикли, що електрика доступна. Більшість техніки працює від електромережі. Відсутність електроенергії викликає дискомфорт, і звичні дії, такі як заряджання телефону, використання електрочайника та інших приладів стають недоступними. Завдяки інвертору електроприлади можна використовувати вдома, коли зникла електрика, і навіть у кемпінгу. До нього підключається безліч побутових приладів – мікрохвильові печі, телевізор, ПК, ноутбуки, пральні машини, опалювальні котли, охоронну систему.З чого складається пристрій:
-
перетворювач напруги;
-
зарядний елемент;
-
акумулятор;
- контролер
Режими функціонування інверторів
Інвертори перетворюють енергію із акумуляторних батарей. Щоб техніка довше альтернативного джерела живлення працювала, вибираються АКБ більшої ємності. Для забезпечення енергією ноутбука достатньо джерела живлення потужністю 150 Вт. Щоб зарядити смартфон, фотоапарат, буде потрібно пристрій лише 7,5 Вт. Інвертори функціонують у трьох режимах:
-
Тривалий. Він відповідає номінальній потужності інвертора.
-
Перевантаження. Працюючи в цьому положенні, пристрій видає потужність, яка в півтора рази перевищує номінальну. Так може працювати до 30 хв.
- Пусковий. Миттєва потужність віддається за мілісекунди, що дозволяє миттєво запустити електродвигуни.
Другий вид – on-line. Ці інвертори застосовуються при поганій якості електропостачання в мережі. Тут зовнішня мережа використовується виключно для заряджання батарей. Інвертор знаходиться постійно у режимі, що працює. Використання таких перетворювачів напруги дозволяє досягти ідеальної якості струму. Їх доцільно використовувати для підключення побутових електроприладів, чутливих до перепадів напруги
Цікаво дізнатись! Що таке інфрачервоний обігрівач
Що не можна підключати до інвертора?
Хоча інвертори вважаються незамінними пристроями, якщо потрібно забезпечити безперебійне живлення електроприладів, але не всю техніку можна до них підключати. Наприклад, якщо взяти перетворювачі напруги OutBack, то вони мають чисту синусоїду, а це означає, що напруга має ідеальні параметри. До таких інверторів можна підключати дороге обладнання. А вже до квазісинусів не можна підключати котли газового опалення, низку дорогих електроприладів, пральні машини, циркуляційні насоси, електроінструмент. Правильно підібраний інвертор – це безпечний пристрій. Воно має захист від мережевих навантажень, коротких замикань, перегріву, перепадів напруги у більшу чи меншу сторону. Якщо виникає аварійна ситуація, пристрій миттєво відключає електроспоживачів від мережі, що, у свою чергу, береже техніку від поломок. При виборі необхідно дивитися на полярність та тип роз'єму. Від цих параметрів залежатиме коректність роботи пристрою. Якщо параметри не відповідають навантаженню, що підключається, доведеться встановлювати перехідник.
Вибирайте інвертор у нас! Новинка від Svetum
Типи, види інверторів
Перетворювачі напруги бувають синусоїдальними та квазісинусоїдальними. У другого типу пристроїв вихідна напруга спрощеної форми, яка замінює синусоїду. Більшість пристроїв, що експлуатуються в побуті, працює від імпульсного блоку живлення. Тобто там використовується змінна напруга зі спрощеною формою сигналу. Для цієї техніки не важлива форма напруги, але велике значення має час перемикання на резервне живлення з електромережі. При виборі інвертора, необхідно дивитися на те, чи пристрій підтримуватиме безперервну роботу батареї при таких перемиканнях.
Види інверторів |
Характеристики |
Для котлів опалення |
Власники котлів про топлення до техніки намагаються придбати одразу інвертор. Перебої з напругою бувають часто, а якщо в будинку є цей пристрій, то для забезпечення котла потрібно лише підключити котел до виходу, а на батарею накинути клеми. Сигнал таких джерел живлення повинен виробляти напругу як чистої синусоїди. Пристрої ступінчастої форми не рекомендується купувати для індивідуального опалення. Від них обладнання може не запуститись. |
Автомобільні |
Підходять для любителів автомобільних подорожей та користувачів, які часто відпочивають на природі. Часто буває так, що в дорозі розрядився гаджет і його потрібно терміново зарядити, щоб здійснити дзвінок, щось подивитися. Авто інвертори не мають особливих умов до вихідного сигналу. Єдине, що необхідно, це наявність гнізда, що з'єднує пристрій із прикурювачем. При використанні потрібно дивитися на рівень заряду, і якщо буде потреба, необхідно завести двигун. |
Для холодильника |
Для холодильників вибираються пристрої із напругою чистої синусоїдальної форми. За потужністю джерела живлення повинні бути не менше, ніж на 1,5 кВт. |
Автономні |
Пристрої складаються з низки вузлів, з допомогою яких відбувається абсолютна автоматизація. Моделі відрізняються за потужністю, способом підключення, деякими характеристиками. У варіантів з вхідними, вихідними та акумуляторними клемами немає розеток. Пристрій працює стаціонарно. Його підключають до мережі і залишають до часу, поки не виникне потреби в його використанні. У черговому режимі заряд акумулятора поповнюється вбудованим зарядним пристроєм, який має підтримку оптимальної тристадійної технології. Якщо в мережі напруга падає нижче 150В, споживач відключається інвертором від мережі в автоматичному режимі (off-line) і переходить на резервне живлення. |
Застосовуються інвертори у різних сферах. Купуючи прилад, потрібно дивитися на його потужність, характеристики і планувати, що до нього буде підключатися. Потужність агрегатів може змінюватись від кількох сотень Ват до 5 і більше кВт.
Для чого потрібний інвертор (перетворювач напруги) і де він використовується