Філаментні лампи. Принцип роботи, особливості, переваги та недоліки
Сьогодні кожен користувач електроенергії намагався знайти найоптимальніше економне джерело світла, яке буде не тільки мало споживати, але також яскраво світити, мати оптимальне приємне оку температуру свічення, що не блимати, служити довгі роки. Всі плюси LED-діодів і ламп розжарювання об'єднали філаментні лампи.
Філаментні лампи особливого типу!
На вигляд такий джерело не відрізнити від джерела з нитками розжарювання, але тут виступають елементом свічення діодні нитки. При вимкненому лампі, вони помітно видно, мають характерний жовтий колір, а при включенні практично не відрізняються від ЛН. На відміну від елементів розжарювання, діодні філаменти залежать від кількості циклів вимикання / включення. Відсутність інерційності дозволяє миттєво включити ФО на всю яскравість.
Що ви знаєте про історії винаходу електричних лампочок?
Визначення філаментних ламп
Філаментні лампи - це електричний освітлювальний елемент, який поєднав усі позитивні властивості світлодіодів і ниток розжарювання. Плюси ФО очевидні, перше - це мале енергоспоживання, вони дуже економні. По-друге, вони довговічні, термін служби при роботі 8 годин щодня, близько 10 років. По-третє, у них висока світлова віддача, доступний великий вибір джерел з різною світловою температурою (від холодно-блакитних до класичного теплого жовтого світіння).
З чого складається філаментная лампа?
Конструкція ФО складена з класичних елементів ЛН суміщених зі світлодіодною технологією виготовлення. Розглянемо нижче з чого складається цей джерело світла.
КОЛБА |
Скляна, вона наповнена спеціальним газом (зазвичай гелієм) з високою теплопровідністю, який дозволяє відводити тепло від світлодіодів. На поверхню колб часто стали наносити матове напилення, яке дозволило отримати більш м'яке розсіяне світло. |
СВІТЛОДІОДНИЙ філамент |
Це тонка скляна або сапфірове підкладка-основа, на якій розташовуються діоди (технологія Chip-on-Glass), послідовно з'єднані між собою. Зверху все покрито люмінофором, який здатний перетворювати енергію в світлове випромінювання. Від кольору люмінофора залежить підсумкова температура світіння. |
Скляна ніжка |
Основа по периметру якої закріплюються, жорстко фіксуються блоки філаментів. Всередині неї розташовані спеціальні мініатюрні провідники, які подають харчування на філаментні джерела світла. |
ЦОКОЛЬ |
Цей елемент необхідний для установки вироби в патрон освітлювального приладу, для подачі на нього електрики. Усередині нього розташовується ще одна важлива деталь - драйвер (часто це просто голий діодний міст або обратноходового перетворювач). Найпопулярніші цоколі - це цоколі Едісона Е27 (класичний) і Е14 (вузький 14 мм). |
ДРАЙВЕР |
Це спеціальний мініатюрний перетворювач електроенергії. Призначений для подачі електрики на філаменти, він вирівнює ток, а також знижує напругу до номінального (робочого). |
Особливості та переваги філаментних ламп
Філаментні лампи - це поєднання класичного зовнішнього вигляду і передових технологій. Такі пристрою не змушують вас змінити світильники і люстри на нові, а комфортно впишуться в класичний інтер'єр і при цьому, дозволять економити електроенергію, а також прослужать вам набагато довше, ніж застарілі пристрої з вольфрамовими нитками розжарювання.
Філаментні лампи - переваги використання:
- Економно - споживана потужність реалізованих виробів від 2 до 8 Вт.
- Довговічні - термін служби близько 30 тисяч годин.
- Не бояться частого включення / вимикання.
- Не перегорають при незначних скачках напруги через встановленого всередині драйвера.
- Великий діапазон колірної температури - від холодних тонів 2700 К до жовтих 6500 К.
- Кут більше ніж у точкових світлодіодів, тому вона повністю заповнює кімнату світлом.
- Колба не нагрівається більше 50-60 градусів за Цельсієм.
- Не боїться низьких температур, можна використовувати у вуличних світильниках для освітлення саду і прибудинкової ділянки.
Як вибрати філаментну лампу, якщо ви не розбираєтеся в освітленні? Зверніться до наших фахівців. Кваліфіковані консультанти інтернет-магазину SVETUM.COM.UA нададуть вам допомогу, проконсультую і запропонують відповідні джерела світла під ваші вимоги. У нашому каталозі ви знайдете великий вибір джерел світла різних технологій - газорозрядні, галогенні, світлодіодні, філаментні на будь-який бюджет. У нас надані в асортименті економні led-лампи потужністю від 1,5 Вт до 24 Вт, з цоколями E14, E27, G13, G4, GU5.3, R7s.
Види філаментних ламп
Завдяки новим технологіям та сталого розвитку виробництва, на сьогодні можна купити різні філаментні лампи по виду, потужності, з різним цоколем і навіть покриттям. Можна придбати абсолютно прозорі або матові білі джерела світла, а також купити як класичну колбу, так і у вигляді вишуканої свічки, що нагадує полум'я справжніх свічок.
ФОРМА. Сьогодні ви можете купити абсолютно різноманітні за формою ФО:
- круглі, як новорічні кулі;
- класичні грушоподібні, ідентичні за виглядом з ЛН;
- у вигляді полум'я свічки і з вишуканим ефектом «полум'я на вітрі» із зігнутим витягнутим кінчиком колби;
- рефлекторні - ідеальний варіант для підвісних стель з точковим освітленням.
НИТКИ філаменту. Завдяки різним технологіям можна купити ФО з вигнутими, витіюватими нитками, що допоможе зіграти в інтер'єрі мінімалізму, і створити свою родзинку навіть у звичайнісінькій люстрі.
ПОТУЖНІСТЬ.Джерело світла потужністю в 2 Вт видає освітленість в 200Lm, що співвідносно до 20 Вт ЛН. Одна така ФО підійде для приблизно 1-2 кв. метрів площі. Тому розраховуйте заздалегідь виходячи з розміру кімнати, яка потужність вам необхідна. Наприклад, для хорошого освітлення вітальні, загальною площею 25 кв. метрів, необхідно мати джерела світла загальної освітленістю 5000 lm, що ідентично 6 філаментная джерел світла потужність по 8 Вт.
Для освітлення великої зали ви будете витрачати всього лише 48 Вт! Як бачите, переваги та економія очевидні, тому такі вироби окупаються дуже швидко, а служать вам десятиліттями. Купити за вигідною ціною філаментні лампи ви можете вже зараз в нашому інтернет-магазині Svetum.com.ua.