Інструкція по монтажу ретро проводки
Стиль інтер'єру, в якому проводка відкрито кріпиться до поверхні стін і стелі, досить популярний в даний час. Ретро-проводка використовується на дачах, в дерев'яних будинках, лазнях, сараях та інших будівлях з високою пожежонебезпекою, але іноді її монтують і в звичайних квартирах просто для створення інтер'єру в старовинному стилі. Щоб дроту не лише не порушили дизайнерську концепцію, а й підкреслили її, стали справжньою родзинкою інтер'єру, використовують кручені кабелі. Ретро-проводку нескладно протягнути самостійно, тому розглянемо, як це робиться, докладніше.
Монтаж і установка ретро проводки, розеток і вимикачів відкритого монтажу
Щоб організувати проводку в стилі ретро в будинку найбільш безпечним чином, необхідно підготувати такі матеріали, як кабелі, ізолятори для кріплення кабелів, распредкоробкі, саморізи і хрестову викрутку, а також розетки, вимикачі і рамки для них. Все слід підібрати в ретро стилі, щоб всі елементи виглядали гармонійно.
Кручені дроти для відкритого монтажу можуть бути в обмотці із пластику різних відтінків - зазвичай є можливість вибрати з декількох варіантів той, який більше підійде під колірну гамму інтер'єру (бежевий, коричневий, золотистий, бронзовий і навіть зелений або червоний). Кожна жила в окремій ізоляції, в кабелі зазвичай 2 або 3 жили, зверху пластик покривають опліткою з нитки.
Распеределітельние коробки в ретро стилі виконані з кераміки. Вони монтують безпосередньо на поверхню стіни і не вимагають свердління отворів. Коробки також можуть бути різних відтінків - як світлих, так і темних (білий, мармуровий, коричневий). Ретро-ізолятори є втулки з кераміки. Такі ізолятори використовуються для проміжного кріплення проводу на стіні через певну відстань. Керамічні ретро-розетки і вимикачі також виконані в аналогічному стилі. На вимикачах передбачено кілька робочих положень - поворот здійснюється на 2 або 4 позиції. Для монтажу потрібно мінімальний набір інструментів - дриль, ніж для зачистки кабелю, викрутки для шурупів, вимірювальні пристрої (нівелір, рулетка), плоскогубці.
Особливості монтажу проводки в стилі ретро
Монтаж ретро-проводки хороший тим, що його можна зробити досить швидко - набагато швидше, ніж закритим способом. При кріпленні проводів на керамічні ізолятори не доведеться штробіровать стіни і стелю, протягувати кабель по трубчастої ізоляційної коробці і т.д. Що стосується установки розеток і вимикачів, для них немає необхідності свердлити отвори під посадку, так як їх монтують накладним способом прямо на стіну. Додатковою перевагою виступає мінімум інструментів для монтажу такої проводки. При монтажі практично немає сміття - хіба тільки в тому випадку, якщо потрібно проводити кабель через стіни. Свердлити доводиться зовсім невеликий отвір, а значить, і стружки або пилу теж досить небагато.
Радимо почитати про установку накладного світильника. Так як важливо знати що установка накладного світильника вимагає особливих знань
Старовинний стиль виглядає незвично і цікаво, підходить він до різних типів планування квартири - ретро-проводка виглядає доречно і в невеликому будиночку на кшталт дачного, і в великому заміському котеджі. Ідеально, якщо в такому інтер'єрі використовуються і відповідні матеріали для обробки - максимально натуральні, щоб не виділятися з загальної концепції. Добре використовувати ретро-проводку в сільському стилі, лофт і інших дизайнерських проектах.
Рекомендована схема монтажу ретро-проводки
Раніше такий спосіб укладання електричних проводів був єдиним способом проведення електрики в будинок, тому вона називається ретро. Як варіант, для забезпечення освітлення в кімнаті можна скористатися схемою монтажу нижче. На ній видно, як три лінії з'єднуються в розподільній керамічної коробці, одна з них веде до лампочки, друга до вимикача, третя - до розетки. Перед установкою необхідно зробити розмітку стін і стелі, відзначити, де буде розміщуватися кожен елемент проводки. Після цього потрібно встановити керамічні ізолятори уздовж всієї лінії розмітки - краще це зробити на однаковій відстані, наприклад через кожні 45-50 см. Біля передбачуваної розетки і вимикача ізолятор повинен бути ближче - на відстані 5 см від об'єкта.
Після монтажу ізоляторів необхідно встановити розетки і вимикачі і тільки потім натягувати дріт. Якщо біля керамічних втулок провід розкручується, для більш надійної фіксації можна закріпити кабель пластиковими хомутами в тон до кольору обмотки кабелю.
Існує кілька варіантів підключення вимикачів і розеток, ми продемонстрували їх на схематичних малюнках нижче
У будь-якому приміщенні можна прокласти проводку в стилі ретро, проте небажано використовувати цей спосіб монтажу, якщо в кімнаті постійно підвищена вологість. Через недостатній захист з'єднань кабелів від вологи не варто монтувати керамічні розетки, вимикачі та розподільчі коробки на вулиці. В цілому, прокладка кабелів таким чином доступна кожному, всі роботи може провести навіть новачок, відповідно до вищезазначених схемами. Простота монтажу, мінімум інструментів, обладнання, та кілька годин часу - ось, що потрібно для організації декоративної та функціональної ретро-проводки в будь-якому будинку.
Інструкція по монтажу ретро проводки