Як кріпити алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки
Щоб встановити світлодіодні стрічки з потужними світлодіодами, необхідно використовувати спеціальні металеві профілі. Світлодіоди високої потужності виділяють тепло при роботі, тому при установці таких стрічок слід організувати якісні теплоотведеніе. Якщо закріпити стрічку без використання профілю, а світлодіоди мають потужність понад 15 Вт / м, то вона постійно буде перегріватися.
Добре, якщо це не стане причиною загоряння - а такий варіант теж можливий, якщо стрічку буде оточувати пластик, дерево або інші легкозаймисті матеріали, але в будь-якому випадку термін служби такої стрічки значно знизиться. Светодиодам вкрай шкідливий перегрів, тому замість заявлених виробником 50 тис. Годин, постійно перегрівається стрічка пропрацює чи половину. Або світло стрічки стане тускнее, або зміниться колір світіння. Металевий профіль, крім теплоотведенія, ще й захищає поверхню стрічки від попадання вологи і пилу, механічної дії.
Існує кілька способів монтажу профілю для світлодіодної стрічки - приклеїти його або прикрутити спеціальними кріпленнями, після чого встановити в профіль стрічку і закрити її розсіює екраном.
Установка приклеюванням
Приклеювання профілю для світлодіодної стрічки на поверхню може здійснюватися за допомогою клейкої стрічки - наприклад, скотча з двостороннім клейовим шаром. Такий спосіб актуальний переважно для моделей тонких і легких, так як витримати велике навантаження таке кріплення не зможе.
Але в цьому випадку монтаж - найшвидший з можливих. Необхідно тільки наклеїти на поверхню стіни або стелі скотч, зняти з нього захисну стрічку та притиснути до нього алюмінієвий профіль. Так можна монтувати профіль як накладним, так і вбудованим способом - при встановленні аналогічна процедура проробляється в спеціальному поглибленні, яке підготовлено під розмір профілю. Щоб скотч добре приклеївся, стіна або стеля повинні бути максимально гладкими, а на поверхні не повинно бути пилу, крейди, піску і т.д.
Аналогічно процедура приклеювання виконується і за допомогою бистросхвативающегося клею. Щоб підготувати поверхню до нанесення клею, її потрібно знежирити і просушити - так приклеєний профіль буде краще триматися. Оптимально використовувати цей спосіб, якщо підстава жорстке і не обсипаються. Наприклад, на побілки поверх обштукатуреної стіни навряд чи вийде хороше зчеплення.
Якщо є необхідність прикріпити профіль на таку стіну, то попередньо очищають її від побілки, а потім наносять грунтувальні суміш. І тільки після її висихання поверхня буде готова до нанесення клею. Інша справа - бетон або цегла. З такою підставою у клею буде якісна адгезія, тому можна не готувати поверхню.
Установка кріпильними елементами
Якщо попередні варіанти не вселяють довіри або відразу видно, що стрічка досить масивна і профіль не втримається на скотчі, варто розглянути інші способи кріплення металевої конструкції до поверхні. Наприклад, алюмінієвий профіль можна прикріпити саморізами або шурупами з дюбелями, підготувавши попередньо отвори.
Порядок дій при такому способі монтажу наступний:
- Перше - підготувати отвори в самому профілі, оскільки виробником вони не передбачені. Для цього спочатку необхідно розмітити профіль, позначити місця для просвердлювання - оптимально виконати кілька отворів таким чином, щоб крайні відступали від торців на 2-3 см. Докладаємо профіль до поверхні, на якій планується його кріпити, і просвердлюємо в призначеній точці отвір глибиною 3 см
- Після того різання першого отвори потрібно відразу встановити дюбель і вкрутити саморіз, щоб зафіксувати профіль в цій точці.
- Далі просвердлюємо чергове отвір в місці наступної позначки, попередньо вирівнявши профіль за допомогою рівня - бульбашкового, лазерного або елементарного саморобного. Зрозуміло, найточніший рівень - лазерний, але якщо такого нівеліра немає, згодиться будь-який його аналог.
- Решта отвори для установки дюбелів виконуються аналогічним чином.
За допомогою власників
Для алюмінієвих профілів накладного типу або вбудованих існують також спеціальні тримачі - наступний спосіб установки конструкції. Тримачі купуються окремо або поставляються разом з певною моделлю профілю. Щоб використовувати їх для монтажу, необхідно попередньо закріпити їх на поверхні. Перед цим роблять розмітку, намічаючи лінії, де буде проходити профіль.
Олівцем розмічають уздовж лінії місця кріплення власників.
Якщо здійснюється монтаж вбудованого профілю, природно, спочатку проробляється канавка - поглиблення під профіль, а потім розмічаються місця кріплення власників. Щоб встановити власники, необхідно просвердлити отвори під дюбелі, після чого вставити їх і закриття саморізами, щільно закріпивши держатель на зазначеному місці. Як тільки всі власники встановлені, залишається тільки взяти профіль необхідної величини і вставити його в утримувачі до клацання. Такий спосіб кріплення не менше надійний ніж попередній.
Способи монтажу
Фактично, існує три способи монтажу профілю для світлодіодної стрічки на поверхню стіни, стелі або підлоги. Металева конструкція фіксується за допомогою клею або скотча з двома клейкими сторонами, саморізів з попередньо встановленими дюбелями і власників. Спосіб фіксації багато в чому визначається не тільки побажаннями користувача, але і типом профілю, а також особливостями поверхні, на якій передбачається здійснювати монтаж.
За типом виконання розрізняють три різні варіанти конструкції для монтажу світлодіодної стрічки:
- накладні профілі - прямокутна або квадратна конструкція в перерізі, найпростіша в установці, найбільш часто монтується за допомогою клейового складу, клейкою двосторонньої стрічки або шурупів;
- кутові профілі - аналогічна накладної конструкція з трикутником або трапецією в перерізі, кріпиться на стик двох площин, розташованих перпендикулярно один до одного (пол і стіна, стеля і стіна, меблі, ніші, внутрішні кути кімнати або виступів);
- виразний або вбудований профіль - форма така ж, як і у накладного, але для монтажу потрібно в попередньо підготовлені пази, поглиблення, виконані за формою перетину.
Інструменти і матеріали для монтажу
Для монтажу профілю будь-якого типу, призначеного для кріплення світлодіодної стрічки, використовується певний набір інструментів. Перерахуємо всі інструменти і матеріали, які можуть стати в нагоді не тільки для установки самого профілю на основу, а й для монтажу стрічки в профіль.
Всі необхідні роботи можна починати, підготувавши такий набір:
- дриль (потрібна для свердління отворів під дюбелі);
- викрутка або шуруповерт (знадобиться для вкручування саморезов в дюбелі; паяльник і припой (може стати в нагоді,
- якщо треба розрізати стрічку і повертати її на поверхні, припаивая до перехідникам);
- ножиці (потрібні для розрізання стрічки - різати можна тільки за спеціальними відмітками на самій стрічці, які розташовані через однакову кількість світлодіодів); клей (якщо планується приклеювати профіль на поверхню - краще брати швидкосхоплюючий і міцно тримає клей);
- мідний дріт (для припаювання і підключення до блоку живлення, якщо він вже не підключений до краю стрічки);
- кріпильні елементи (шурупи, шурупи, дюбелі).
- Розмічаємо розташування стрічки на поверхні, вимірюємо всі ділянки окремо.
- Розрізаємо профіль і стрічку з попередньо проведених вимірів.
- Монтуємо профіль будь-яким зручним способом - одним з описаних.
- Комплектуємо стрічку переходниками-поворотниками, якщо потрібно, і блоком живлення, виконуємо всі роботи з паяльником.
- На встановлений і закріплений на поверхні алюмінієвий профіль кріпимо стрічку - монтаж здійснюємо клейкою стороною стрічки, знявши захисний шар.
- Закриваємо стрічку в профілі спеціальним захисним екраном, який виконує функцію розсіює лінзи.
- З торців профілю встановлюємо спеціальні заглушки, які приховають зріз конструкції.
Як кріпити алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки