Як повісити гірлянду на будинок
Гірлянда - незмінний святковий атрибут, якщо мова йде про такий захід, як Новий рік. Без мерехтливих вогників не обходиться жодне щорічне торжество і якщо монтаж гірлянди в будинку не становить особливої складності, то для установки такої освітлювальної конструкції на зовнішню частину будинку необхідно ознайомитися з тонкощами цього процесу.
Гірляндою можна прикрасити приватний будинок, заміський котедж або навіть балкон квартири. Все це легко зробити самостійно, якщо знати, як підступитися до цієї справи. Детальна інструкція допоможе перетворити гірлянду в джерело загальних веселощів, а не проблем і переживань.
Види вуличних гірлянд
Кожна гірлянда виглядає по-своєму, цікаво і незвично. Але ми б радили розглянути до покупки вуличну гірлянду Horoz
Для зовнішнього застосування використовується особливе освітлювальне обладнання, яке не боїться вологи, пилу та інших атмосферних впливів. Якщо повісити звичайну гірлянду, розраховану на квартирні умови, на вулиці, її вистачить ненадовго - перші ж дощ або сніг зведуть всю кропітку роботу по монтажу нанівець. Без захисту від попадання вологи гірлянда не тільки вийде з ладу, а й може стати причиною загоряння, тому настійно рекомендується використовувати подібні конструкції строго за призначенням: внутрішні для прикраси будинку зсередини, вуличні - для декорування його зовні.
Кожна гірлянда виглядає по-своєму, цікаво і незвично. Навіть класична світлодіодна модель при підключенні може вразити різноманітністю світлових ефектів і пишністю створюваної атмосфери свята. Щоб декор був бездоганний, важливо правильно вибрати вуличну гірлянду.
Різновиди гірлянд |
Опис і особливості |
LED-гірлянда |
Класичні світлодіодні гірлянди відрізняються дуже яскравим світінням і надзвичайно економним споживанням енергії. Вони можуть складатися з монокольорові світлодіодів з теплим йди холодним білим, блакитним, зеленим світінням, а також бути кольоровими. Найчастіше такі моделі гірлянд мають спеціальний вбудований контроллер, який дозволяє керувати режимами світіння і перемикати їх при необхідності. Також світлодіодні гірлянди хороші тим, що не нагріваються і витримують значні перепади температур, а також охолодження до критичної позначки без погіршення характеристик. Навіть при морозі в -40 така гірлянда буде працювати стабільно. Атмосферні опади їй також не страшні, оскільки вона повністю захищена від проникнення вологи. Підключення світлодіодним гірлянди залежить від варіанту виконання. Якщо виробником передбачено підключення до звичайної побутової мережі, значить, додаткове знижує напруга обладнання не знадобиться. Для світлодіодних пристроїв, що працюють від 12, 24 або 36 В, буде потрібно підключення через блок живлення на відповідну кількість вольт. Гірлянда здатна пропрацювати понад 100 тисяч годин без нарікань. |
Світлові нитки Play Light (1,5-9 м) |
Світлові нитки - відмінний варіант прикраси як будинку зовні, так і присадибної ділянки. Вона являє собою кабелі з вологозахищеній ізоляцією. Лампочки можуть бути розміщені на різній відстані, прийом їх форма також може відрізнятися в залежності від моделі. Відтінок світіння, як і традиційних світлодіодних гірлянд, можна вибрати з широкого асортименту. Лампочки також підтримують роботу в різних режимах - як статичному, так і динамічних. При бажанні можна в будь-який момент виставити певний режим і поміняти його, коли набридне. Такі гірлянди розраховані на понад 10 тисяч годин безперервної роботи. Обшивка кабелю виконана з гуми або надійного ПВХ. |
Гірлянда Curtain Light |
По-простому така гірлянда називається світловим дощем. Вона являє собою кабельну шину, до якої через рівну відстань прикріплені довгі світлові нитки з безліччю лампочок. Нитки бувають різної або однакової довжини. Довжина гірлянди вимірюється щодо довжини шини і стандартно становить не більше 2 м. На шині поміщається близько 25 або більше ниток. Вона також задоволена економічна і не витрачає багато електроенергії при роботі. Така гірлянда дуже ефектно виглядає і проста в монтажі. |
Гірлянди сітки |
Сітчаста гірлянда має вигляд сітки з лампочками на перетинах проводів. Сітку зазвичай розтягують на вікнах або фасадах, вона також має декілька режимів роботи і порадує користувача безліччю динамічних ефектів світіння. Буває як одноколірної, так і RGB. Осередок сітки має розмір 80 * 80 мм. |
Гнучкий шнур Дюралайт |
Унікальна конструкція для формування цікавих декоративних елементів на фасаді або даху будинку. Така гірлянда являє собою порожнистий шнур з полівінілхлориду високої гнучкості і міцності, який наповнений з'єднаними один з одним світлодіодами. Незважаючи на їх маленький розмір, світять вони дуже яскраво. Зазвичай Дюралайт викладають малюнки у вигляді силуетів, а також різні слова і фрази. Також можна розмістити дану конструкцію під прямими або вигнутими елементами покрівлі, як би підкреслюючи їх. |
Кульки RGB |
Гірлянда складається з мініатюрних світяться кульок, кожен з яких з'єднаний послідовно на шнурі з вологостійкої ізоляцією. Розмір кулі становить всього 1,8 см, при цьому в кожному з кульок знаходиться вбудована LED-матриця. Довжина гірлянди - близько 7-8 метрів, цікаві динамічні світлові ефекти створюють по-справжньому святковий настрій. |
Поради щодо вибору гірлянди
Крім того, що для зовнішньої прикраси будинку слід вибирати саме спеціальну вологостійку гірлянду, можна додати тільки кілька рекомендацій:
- для будинків з дерев'яними елементами покрівлі або повністю побудованих з дерева краще купувати більш безпечні гірлянди низької напруги (це моделі, розраховані на 12, 24 і 36 В і працюють від понижуючого напруга обладнання або від спеціального трансформатора);
- якщо планується підвісити гірлянду під дахом, оптимально використовувати моделі з підвісками - світлодіодні нитки Rich LED, які звисають подібно бахромі і створюють цікавий декоративний ефект;
- важливо звертати увагу на якість і товщину кабелів гірлянди - занадто тонкі можуть порватися при намерзанні льоду і налипання снігу в негоду; Щоб заощадити електроенергію і позбутися від обов'язку щодня включати і вимикати гірлянду, можна придбати спеціальне фотореле, яке буде автоматично включати її, коли стемніє, і вимикати, коли світає.
Покрокова інструкція монтажу гірлянди на даху
Оформлення будинку гірляндою починається з планування - потрібно заздалегідь визначитися, як саме буде розміщуватися гірлянда, до яких елементів даху і фасаду буде кріпитися. Зазвичай підкреслюють краю даху, прямі і вигнуті фрагменти, які не будуть засипані снігом при снігопаді.
Щоб наочніше уявити, як буде виглядати зовнішня ілюмінація, можна створити схематичний малюнок. Вказуючи реальні розміри скатів даху на кресленні, можна буде легко розрахувати, скільки метрів гірлянди знадобиться для прикраси. Порядок монтажу гірлянди наступний.
- Як тільки кількість розраховане і обраний тип гірлянди, необхідно закупити все необхідне світлодіодне і допоміжне обладнання, а також продумати, як воно буде підключатися до мережі.
- Перед безпосередньою установкою світлодіодним конструкції необхідно перевірити її цілісність, потім підключити і оцінити працездатність - потрібно ретельно звірити, чи всі лінії лампочок працюють справно, чи добре переключаються режими. Також конструкція не повинна іскрити або видавати неприємний запах горілого пластику або гуми, що буде свідчити про коротке замикання.
- Після перевірки необхідно підготувати сходи, за допомогою якої буде здійснюватися монтаж. Щоб не тримати всю гірлянду в руках, адже потрібно якось її закріплювати на даху, можна повісити на драбинку гак з порожнім відром, в яке можна складати гірлянду, інструмент та кріплення.
- Оптимально використовувати для кріплення гірлянди гачки або спеціальні штифти, виконані з пластика або покриті гумою та іншими діелектричними матеріалами, оскільки цвяхи і кнопки здатні проводити електрику і можуть сприяти загорянню при замиканні. Кріпильні елементи розміщують по наміченої лінії монтажу через рівну відстань з урахуванням частоти розміщення лампочок на шині гірлянди.
- Залишилося повісити гірлянду на підготовлені кріплення і включити в мережу.
Способи кріплення гірлянд на фасад
Існує кілька варіантів закріплення гірлянди на фасаді або даху.
Перший - використовувати звичайні гачки, вмонтувавши їх в нижню лінії покрівельної обшивки. Такий спосіб кріплення відмінно підійде, якщо обшивка виконана з дерева - гачки легко закріплюються саморізами або скобами з будівельного степлера.
Другий спосіб підходить в тих випадках, коли дах покритий черепицею, до якої не можна нічого кріпити. Оптимально використовувати монтажну рейку, попередньо встановлену між сусідніх черепичних пластів. Повністю пластикові кріплення брати небезпечно - вони можуть не витримати вагу гірлянди або просто растрескаться на морозі. Краще використовувати металеві з діелектричним поверхневим шаром. Якщо кріплення планується залишити на постійне використання, можна скористатися потужним монтажним клеєм. Для тимчасового розміщення варто підібрати кріплення, які можуть демонтувати і не зіпсують при цьому фасад.
Як повісити гірлянду на будинок