Як самостійно підключити rgb контролер
Більшість під час ремонту вирішуються самостійно провести в кімнаті підсвічування, зробити оригінальне освітлення. Для такої справи потрібна світлодіодна багатобарвна стрічка, в комплекті з якою є пульт управління. Пультом вибирається колір під настрій чи пору року. Підсвічування в інтер'єрі дозволяє візуально розширити кімнату, створювати атмосферу, адже змінюється підсвічування ніколи не набридне. Збираючи схему важливо знати, як підключити rgb контролер, адже на відміну від монохромного варіації, для стрічки часто, крім блоку живлення, потрібно придбати додаткові пристрої. Як підключити rgb стрічку до контролера самостійно швидко, без складнощів розповімо далі, а також запропонуємо інші цікаві нестандартні варіанти.
Як підключити rgb стрічку до контролера
Контролер - це пристрій, що дозволяє змінювати кольорову гаму підсвічування. При його виборі необхідно звернути увагу на потужність, яка повинна відповідати потужності діодного полотна. В ідеальному варіанті вона повинна бути на 20% більше. Наші rgb контролери мають стандартних шість контактів.
-
Для блоку живлення два виходи - контакт "+" і контакт "-";
-
Для червоних світлодіодів - R (red);
-
Для зелених світлодіодів - G (green);
-
Для синіх світлодіодів - B (blue);
-
Анод для всіх світлодіодів - V+.
Важливо! Довжина однієї лінії не повинна перевищувати 5 метрів, кожні наступні відрізки підключаються самостійно безпосередньо від контролера, блоку живлення або підсилювача!
Розглянемо варіанти схеми для світлодіодного полотна до 5 і від 5 м. Підключаємо світлодіод до 5 м.
-
Закріплюємо підсвічування в необхідному місці.
-
Дотримуючись маркувань, підключаємо дроти до контролера.
-
Підключаємо акумулятор.
-
Під'єднуємо його до мережі.
-
Милуємося мерехтливими вогниками і пишаємося своєю роботою.
Якщо полотно довше 5 м, є два варіанти: збирати схему за принципом паралельного підключення або придбати підсилювач, який буде приймати сигнал, посилювати його і передавати на другий відрізок полотна. Варто враховувати той факт, що, якщо схема довше, потрібно більш потужні додаткові пристрої.
Використовуючи схему з паралельним підключенням, безпосередньо з'єднуємо другий відрізок або як варіант, до проводів, якими з'єднаний перший відрізок з пристроєм контролю. Якщо вибирати другу схему, то підсилювач встановлюється з першим відрізком і далі приєднується другий. Для підсилювача в схемі повинен бути передбачений ще один акумулятор.
Як підключити rgb стрічку без контролера
Хтось скаже, що без контролера схема не зможе працювати, проте ця думка помилкова. Світлодіод буде горіти, але тільки одним кольором, а також зникне можливість перемикання колірної гами. Варіант схеми без пристрою контролю можна використовувати тимчасово. Якщо застосовувати як постійний, то втрачається сенс багатобарвного підсвічування, ви отримуєте просте монохромне освітлення. Як підключити rgb стрічку без контролера? Нам необхідні блок живлення і полотно.
-
Загальний провід світлодіодної стрічки самостійно підключаємо до плюсової клеми.
-
Спаюємо між собою всі кольорові дроти.
-
З'єднуємо кольорову спайку з негативною клемою.
Готово, схема підключена, але при включенні буде світити одна лампа.
Як підключити rgb контролер до світлодіодної стрічки
Новинка радимо звернути увагу на цей товар: Пульт дистанційного керування Mi-Light RGBW для LED треклайтів
RGB контролери світлодіодів мають подібний функціонал, але також існують незначні відмінності, які слід враховувати при покупці. Розрізняють прилади:
-
з наявністю пульта з інфрачервоним діодом;
-
на радіоуправлінні.
Вибираючи виріб з ІК-діодом, не забувайте, що пульт потрібно направляти в бік приймача сигналу. Це не завжди зручно, але такий варіант дешевше.
Для радіопульта подібної проблеми не існує. Сьогодні на ринку можна знайти систему, з підключенням до мережі Wi-Fi, керуючи нею за допомогою спеціального додатку, попередньо завантаженого на телефон.
Основні функції:
-
вибір режиму зміни кольору;
-
установка однієї кольорової гами;
-
управління яскравістю.
При виборі пристрою зверніть увагу на клас захисту від пилу і вологи з урахуванням його місця розташування. У сухих приміщеннях можна використовувати клас IP20, на вулиці - від IP65. Виріб для вулиці забезпечено металевим корпусом, а всі виходи проводів мають гумки ущільнювачів. Якщо не знаєте, як підключити rgb контролер до світлодіодної стрічки самостійно, не турбуйтеся. Наші rgb контролери встановлюються за допомогою спеціальних клем. Якщо їх немає, можна використовувати монтажний провід і паяльник.
Важливо! При роботі з паяльником стежте, щоб контактні площадки не перегрівалися.
Провід колірних каналів: червоний, зелений і синій, з'єднуємо з клемами, які на пристрої мають відповідне буквене позначення. При ігноруванні цього кроку, діод буде горіти. Якщо захочете налаштувати колір пультом, у вас не вийде колірна гамма, яка б відповідала його розмітці. У разі, коли полотно більше 5 м, кожному п'ятиметровому відрізку забезпечуємо свій набір пристроїв. Цей варіант має серйозний недолік. Для управління кожним відрізком використовується свій пульт, а це не практично, особливо якщо встановлені динамічні режими.
А ви знали? У чому різниця між звичайними подовжувачами і мережевими фільтрами?
Щоб не виникло проблем в синхронізації режимів різних відрізків, слід використовувати підсилювач. Цей пристрій приймає сигнал, підсилює і передає на наступну ділянку.
Схема підключення RGB світлодіодним стрічки без підсилювача
Як згадувалося, підсилювач використовується для полотен від 5 метрів, це не означає, що підключити самостійно довгий відрізок без підсилювача можна. Стандартна схема збирається з світлодіодним стрічки, контролера, блоку живлення. Кожен відрізок повинен оснащуватися контролером, акумулятором. Схема підключення світлодіода без підсилювача наступна: блок живлення - контролер - світлодіодне полотно 5 м.
Кожен компонент працює автономно один від одного, основна складність - домогтися синхронного функціонування. Адже кожен з відрізків приводиться в дію від свого пульта.