Як обрати і де краще встановити стельовий світильник
Підбір приладів для освітлення будинку, веранди або офісу - це не менш важливий етап оформлення приміщення, ніж вибір меблів, кольору стін, декору будинку.
Завдяки правильно підібраним, рівномірно розташованим на стелі джерел світла можна вигідно підкреслити деталі, створити потрібні акценти. Як же вибрати, де встановити стельовий світильник розглянемо сьогодні.
Стельовий світильник - що це, навіщо він потрібен
Розкішні люстри, точкові світлодіодні моделі, лампи-підвіси, плоскі лід-плафони - ці всі моделі відносяться до стельових, тобто кріпляться на стелю. Всі ці вироби мають широку лінійку товарів - вони відрізняються кількістю ламп, дизайном, матеріалом плафонів, силою світлового потоку. Існують моделі, призначені тільки для установки всередині приміщень, а є точкові лампи вуличного підсвічування тротуарів, стоянок і т.п. Вони мають спеціальний корпус пило і водонепроникний, який дозволяє їм працювати при будь-яких погодних умовах.
Індекс передачі кольору - що це і з чим їдять?
Такий вид приладів можна встановити, як точкову підсвітку, так і для загального освітлення, вибравши і розташувавши лампи рівномірно один від одного по всьому периметру стелі.
Стельовий світильник: види монтажу, відмінності щодо висвітлення в залежності від форми вироби
Умовно їх можна розділити по типу монтажу на три групи:
- підвіси - ця модель підвішується на стелю на ланцюгах, проводах, тонких трубках, ідеально підходить під високі стелі. Але рівень освітленості у них не великий, тому їх використовують кілька для кращого освітлення, або для точкового підсвічування біля ліжка, тумби, читальний зони;
- вбудовані - точкові вироби для установки всередину стелі, тобто урівень. Основа куди вкручені лампи прихована під навісною стелею. Цей тип прекрасно підходить для ванни, коридорів, приміщень з невисокими стелями;
- накладні - цей тип, який кріпиться на поверхню стелі. Він досить популярний, наданий широкий асортимент таких плафонів за розміром, по потужності, дизайну, рівню освітленості.
Крім методу монтажу, слід виділити ще один важливий показник таких освітлювальних приладів - це тип освітлення:
- що відображають - це люстри з плафонами, що не спрямовані безпосередньо на освітлюваний об'єкт, вони світять вгору або стіни під кутом. Підходять для світлих кімнат, де ступінь відображення вище;
- розсіювалні - пристрої зі спеціальними матовими розсіювачами або плафонами, які рівномірно розподіляють світло по периметру під широким кутом. Завдяки розсіювачами приміщення м'яко наповнюється світлом, без різких переходів, жорстких тіней;
- малююче або направлене світло - це яскраві точкові моделі, які створюють акцентоване освітлення з жорсткими тінями. Їх використовують для яскравого підсвічування робочого столу, або для розміщення акцентів, для підсвічування картин, об'єктів декору.
Світильники на стелю: які краще вибрати, скільки джерел встановлювати
По виду джерела світла люстри можуть працювати від розжарювання, люмінесцентних, світлодіодних ламп. Всі лампи відрізняються, мають свою плюси і мінуси.
Лампа розжарювання має приємний для ока жовтуватий теплий тон, не мерехтить, її вартість невисока. Але головний мінус - це низька енергоефективність, така лампочка споживає набагато більше електроенергії, ніж аналоги.Люмінесцентна лампа має велику світлову віддачу, а термін служби близько двох років. Вони дають приємне м'яке розсіяне світіння. Мінусами цих ІС є те, що такі вироби досить небезпечні. ЛЛ містять всередині колб пари ртуті, а розбити їх крихкий скляний корпус не складе труднощів.
Найпопулярнішими, довговічними, економними сьогодні є стельові лед-світильники.
Всередині їх розташовані світлодіоди, які мають масу переваг:
- низьке енергоспоживання;
- безпечні, не містять шкідливих речовин всередині;
- довговічні - термін служби більше 30000 годин;
- миттєво включаються, видаючи відразу максимальний світловий потік
- різні відтінки - від холодних до жовтих, так само є кольорові світлодіоди;
- відсутнє мерехтіння;
- вартість led-ламп щодо невелика, у порівнянні з аналогами.
Отже, щоб відразу вибрати відповідну кількість світильників керуйтеся:
- розміром (площадю) приміщення;
- призначенням (вітальня, спальня, кухня, санвузол);
- колір стін, меблів, підлоги (в темну кімнату необхідно більше ІС);
- потужність люстри, світловий потік, кількість ламп;
- який кут розсіювання світлового потоку, рівень освітленості у обраної моделі.
Скільки встановлювати світильників залежить від декількох факторів. Перше - це призначення кімнати, тобто якщо в коридорі можна встановити приглушене світло, то гостьову завжди потрібно висвітлювати яскраво. Також важливий розмір кімнати, якщо в санвузлі площею до 6 кв.метрів вистачити одного джерела світла, то кімната площею 20 кв.метрів повинна висвітлюватися як мінімум трьома лампами. Друге - це ваші особисті переваги. Хтось бажає, щоб його будинок був яскраво освітлений, а деякі вважають за краще теплий неяскравий світло.
Третє, пам'ятайте використовуючи правильно світло, можна підкреслити деталі, розставити акценти, навіть задекорувати будинок за допомогою кольорових led-діодів. Тому продумайте заздалегідь, які стельові світильники впишуться в ваш інтер'єр, яку освітленість ви хочете від них отримати.
Одним з методів обчислення кількості необхідного світла в обраній кімнаті є така проста формула - світловий потік світильника (Lm) ділимо на площу кімнати. Який світловий потік можна дізнатися їх характеристики обраної люстри, він вказаний на коробці (інструкції), вимірюється в Lm - люмен. Підсумкове число повинне бути близько 250-300 Люксов- так ви отримаєте освітленість кімнати, яка буде достатньою. Якщо освітленість нижче 200, ми рекомендуємо вибрати інший світильник, більш потужний.
Стельовий світильник: де краще встановити, чим керуватися при виборі?
Розташування світильників по периметру залежить багато в чому від форми кімнати, її призначення, розташування зон відпочинку або робочого столу.
Для робочої зони в кабінеті потрібно яскраве освітлення, а для зони відпочинку можна зменшити освітленість.
Якщо кімнату потрібно висвітлити рівномірно, то краще віддати перевагу великому стельового потужному пристрою, який буде встановлено рівно по середині стелі.
Але якщо у вас асиметричне розташування меблів по кімнаті, то краще використовувати кілька джерел світла. Наприклад, обідній стіл можна підсвітити яскравими підвісами, які будуть перебувати прямо над столом. А решту зону висвітлювати менш яскраво точковими ІС.
Правила вибору освітлення для різних кімнат в будинку
Кожна кімната в будинку - індивідуальна, має свій дизайн, різну площу, призначення, висоту стель, тому вибір освітлення в кожній з них буде різним:
- передпокій або коридор не вимагають яскравого світла, найбільш підходящими моделями будуть вбудовані, тому що розкішні люстри або підвіси недоречні в настільки маленьких приміщеннях;
- спальня або зона відпочинку - тут важливо встановити модель з теплим неяскравим світлом, яка не порушує атмосфери спокою. У той же час трюмо потрібно додатково підсвітити яскравим вузьконаправленим світлом, який не буде сильно розсіювати світло окрім макіяжного столика;
- вітальня - найголовніше місце в будинку, де збирається вся родина, друзі та гості. Цю кімнату потрібно висвітлювати яскраво, тому можна купити або кілька моделей і рівномірно розподілити їх на стелі (при великій площі), або купити одну велику стельову люстру, яка висвітлить кожен куточок кімнати;
- в санвузол і ванну краще купити лампу з водонепроникним корпусом, щоб пари води не приводили до корозії всередині корпусу.
Як вибрати стельовий світильник для популярних видів стель?
Якщо у вас натяжна стеля, то під нього можна встановити практично будь-яку стельову модель. Якщо вам подобатися вбудовані врівень моделі, то краще віддати перевагу led-лампам, вони не нагріваються і не деформують плівку на стелі.
Під гіпсокартон можна вибрати і встановити будь-яку модель, для вбудованого типу заздалегідь розрахуйте місце, виріжте отвір під світильник до шпаклювальних робіт.
Під бетонну стелю підійдуть накладні люстри і підвіси будь-якої потужності, вбудовані моделі на них не встановлюють, тому що вирізати отвір в бетоні досить проблематично.
Вибрати й купити дизайнерський і недорогий світильник можна на сайті svetum.com.ua, тут надано великий асортимент товарів на будь-який смак і бюджет з доставкою по всій Україні.