Як вибрати лінійний LED світильник?
Лінійні світильники стали частим супутником людини в облаштуванні освітлення домашніх приміщень, комерційних, офісних, торгових залах і навіть на підприємствах. Така універсальність і затребуваність обумовлена безліччю переваг, які має лінійний світильник на світлодіодах. Такі джерела світла коштують недорого, при цьому демонструють низькі витрати електроенергії, довгий термін експлуатації і високий рівень освітлення. З їх допомогою можна підсвітити темну нішу, простір під навісний меблями або організувати загальне освітлення - все залежить від кількості і яскравості світильників.
З точки зору захищеності від зовнішніх впливів, існують різні класи світлодіодних лінійних світильників:
Лінійні світильники мають підкатегорію меблеві - ці пристрої використовуються для організації підсвічування під кухонними навісними шафами, всередині гардеробів і над вішалками з верхнім одягом в передпокої. Також їх можна вбудовувати в книжкові полиці, вітрини, стелажі - всюди в будинку, де потрібна додаткова підсвітка.
Сенсорні світильники популярні в приватних будинках і квартирах, а також для освітлення під'їздів, темних коридорів і ділянки біля будинку. В умовах квартири або будинку вони будуть доречні в будь-якій кімнаті, але найбільш часто їх встановлюють в тих приміщеннях, куди не проникає природне світло - зазвичай це ванні кімнати, туалети, коридори, іноді спальні, в яких немає вікон.
Великі лінійні світильники великої потужності можна встановлювати у великих офісах, гіпермаркетах, на складах, а також над сходовими маршами, в довгих коридорах громадських і виробничих будівель.
Вуличне освітлення також можна організувати за допомогою лінійних світильників. Унаслідок їх економічності це досить вигідний варіант підсвічування великого простору.
Вибір довжини залежить від сфери застосування. Якщо вам необхідний світильник для монтажу в коридор з високою стелею або великий зал, то оптимально вибирати моделі побільше. При цьому обов'язково варто орієнтуватися на заявлені виробником робочі параметри.
Для меблевих лінійних світильників також характерний широкий вибір довжини. Такі освітлювальні прилади хоч і не повинні бути надто потужними, але по довжині можуть сягати під усіма навісними шафами кухонного гарнітура, розташованими на одній стіні. А всередині невеликих шаф навпаки, будуть доречні коротші моделі.
Який вибрати корпус світильника?
Що таке лінійний led світильник?
Освітлення - життєво необхідна функція, яка покращує умови життя, продовжує робочий день, а в більшості ситуацій дозволяє його організувати, а також сприяє комфортному проведення часу. Саме завдяки світлу ми можемо читати ввечері, сидячи в кріслі, або займатися рукоділлям в будь-який час доби, коли прийшло натхнення. Найбільш затребувані освітлювальні прилади в наш час оснащені світлодіодами, а серед світлодіодних ламп найбільш популярні лінійні світильники.
Лінійний світлодіодний світильник - аналог довгих і плоских люмінесцентних ламп денного світла, тільки набагато більш екологічний та економічний. Люмінесцентні джерела світла містили пари ртуті, тому неправильна утилізація або пошкодження цілісності лампи призводило до екологічної катастрофи. Лінійні ЛІД-лампи мають вигляд вузьких планок, рівномірно світяться по всій довжині, вони не шкідливі, не мають проблем з утилізацією, не шумлять при роботі і не нагріваються. При цьому їх можна використовувати в тих же сферах діяльності, що і люмінесцентні, розміщуючи їх будинку, на підприємствах, в офісах, магазинах і т.д.
Переваги лінійних світильників:
- економічність в енергоспоживанні
- довговічність експлуатації;
- відсутність ультрафіолетового випромінювання;
- безпеку для здоров'я людини та екології;
- несприйнятливість до вібраційних впливів і перепадів напруги в мережі;
- відсутність шумів при роботі.
Переважна більшість моделей таких світильників оснащуються якісними розсіювачами, тому не створюють відблисків на поверхні, що відбиває і не мають сліпучого ефекту. При цьому їх яскравість дозволяє використовувати лінійні світильники для організації основного або акцентованого освітлення, підсвічування окремих зон приміщення, вітрин і т.д. Важливо тільки правильно підібрати світильники, виходячи з їх технічних характеристик і різновидів.
- Вбудовувані лід-світильники. Назва говорить сама за себе - світильник легко вбудувати в стіну або стелю, щоб додати в інтер'єр світлових акцентів або організувати орієнтоване, експозиційне або основне освітлення. Такі освітлювальні прилади зручно підібрати під будь-який інтер'єрний стиль, вони не вимагаю додаткового місця для розміщення і монтуються практично в будь-який матеріал - за винятком, мабуть, бетону (несучих стін і перекриттів). Встановлюється вбудований світильник врівень з поверхню, деякі моделі мають декоративний борт, який може виступати над поверхнею. Часто вбудовані світильники використовують для натяжних стель - їх зручно монтувати і це ефектно виглядає.
- Накладні освітлювальні світлодіодні прилади лінійного типу. Ці пристрої, на відміну від попереднього виду, виготовляються в більш декоративному і якісному корпусі, так як його буде видно треба поверхню. Накладні світильники можна монтувати на поверхню стіни, нижню сторону підвісних шаф, стеля - в будь-яке місце, де це необхідно. Такий прилад легко монтувати, матеріал основи не має значення - монтаж можливий навіть на плити перекриття або несучі стіни. Головне, щоб поверхня була максимально рівна, інакше накладної світильник закріпиться криво і приверне увагу до проблеми нерівності стіни або стелі.Підвісні лінійні світлодіодні світильники. Цей вид освітлювальних приладів зустрічається рідше, але представляє собою повноцінне доповнення до інтер'єру і не тільки з функціональної точки зору, але і з декоративною.
- Підвісні, як видно з назви, підвішуються на стелю, при цьому вони можуть бути різної довжини, отже, можна підібрати підходящий світильник, грунтуючись на висоті стель. Це оригінальне доповнення до інтер'єру в стилі мінімалізм, хай-тек, лофт, техно і т.д. Такими світильниками можна створити акцентоване освітлення або основне, використовуючи кілька пристроїв, підвішених на однаковій або різній висоті.
Також світлодіодні лінійні світильники можуть відрізнятися розмірами, кількістю світлодіодів, яскравістю, потужністю і навіть формою. Тому перед покупкою слід уважно вивчити пропозицію.
Окремо варто розглянути категорію сенсорних світильників лінійного типу. Завдяки наявності чутливого датчика, такий освітлювальний прилад буде включатися кожного разу, коли в приміщення хтось увійде. Так не доведеться штробіровать стіну для монтажу вимикача і кожен раз шукати його в темряві при вході в кімнату.З точки зору захищеності від зовнішніх впливів, існують різні класи світлодіодних лінійних світильників:
- IP20 - найнижчий, але разом з тим найпоширеніший рівень захисту освітлювальних конструкцій. Підійде для виключно внутрішнього монтажу, при цьому установка повинна проводитися в приміщенні з невисоким рівнем вологості, опалювальному і не курному
- IP23 - такі світильники можна монтувати в нежитлових господарських і виробничих приміщеннях, де немає опалення, а також на вулиці. При цьому вони ще не призначені для вологих місць, тому слід подбати, щоб на них не потрапляли атмосферні опади - наприклад, встановити світильник під козирком.IP43 - світильники з таким рівнем захисту підходять для приміщень з високим рівнем вологості і для установки на вулиці. Їх щільний корпус не пропускає вологу і воду, а також пил і пісок (якщо раптом підніметься вітер і почнеться пилова буря). Світильники із захистом електроблока рівня
- IP43 і оптики IP54 / IP65 відмінно підійдуть для освітлення виробничих цехів з високими стелями і установки на вулиці.
- IP65 / IP66 - світильники такого класу захисту можуть бути використані для архітектурного освітлення. Хоч вони мають не повністю герметичний корпус, атмосферні опади не виведуть їх з ладу. Додатково такі пристрої можуть бути удароміцними.
- IP67 / IP68 - самі захищені світильники, які підійдуть для підсвічування водойм, фонтанів, басейнів. Вони абсолютно герметичні, тому можуть перебувати тривалий час під водою.
Виходячи з такої широкої класифікації, можна уявити, що сфера застосування лінійних світильників надзвичайно широка.
Де використовуються лінійні led світильники?
Світильники лінійного типу різної форми потужності і специфікації застосовуються для локального і загального освітлення квартир, комерційних торгових і виставкових залів, офісних приміщень, промислових цехів, а також для зовнішньої підсвічування ділянок біля приватних будинків, на охоронюваних територіях і т.д. Водонепроникні моделі популярні для підсвічування водойм прямих геометричних форм, дуже вдало таке обладнання виглядає в басейнах.Лінійні світильники мають підкатегорію меблеві - ці пристрої використовуються для організації підсвічування під кухонними навісними шафами, всередині гардеробів і над вішалками з верхнім одягом в передпокої. Також їх можна вбудовувати в книжкові полиці, вітрини, стелажі - всюди в будинку, де потрібна додаткова підсвітка.
Сенсорні світильники популярні в приватних будинках і квартирах, а також для освітлення під'їздів, темних коридорів і ділянки біля будинку. В умовах квартири або будинку вони будуть доречні в будь-якій кімнаті, але найбільш часто їх встановлюють в тих приміщеннях, куди не проникає природне світло - зазвичай це ванні кімнати, туалети, коридори, іноді спальні, в яких немає вікон.
Великі лінійні світильники великої потужності можна встановлювати у великих офісах, гіпермаркетах, на складах, а також над сходовими маршами, в довгих коридорах громадських і виробничих будівель.
Вуличне освітлення також можна організувати за допомогою лінійних світильників. Унаслідок їх економічності це досить вигідний варіант підсвічування великого простору.
Як вибрати розмір лінійного світильника?
Власне, від розміру лінійного світильника і кількості світлодіодів і буде залежати його потужність і яскравість, а значить, і визначатися можливості установки. Стандартно всі лінійні світильники мають однакову ширину, тоді як довжина може становити і 30 см, і 2 м.Вибір довжини залежить від сфери застосування. Якщо вам необхідний світильник для монтажу в коридор з високою стелею або великий зал, то оптимально вибирати моделі побільше. При цьому обов'язково варто орієнтуватися на заявлені виробником робочі параметри.
Для меблевих лінійних світильників також характерний широкий вибір довжини. Такі освітлювальні прилади хоч і не повинні бути надто потужними, але по довжині можуть сягати під усіма навісними шафами кухонного гарнітура, розташованими на одній стіні. А всередині невеликих шаф навпаки, будуть доречні коротші моделі.
Робочі параметри лінійних світильників
При покупці лінійного світильника необхідно дивитися не тільки на зовнішній вигляд, але і на технічні характеристики. Найважливіші з них:- Потужність - це ваттаж, який означає, скільки електроенергії буде споживати освітлювальний пристрій. Буде не зовсім правильно відштовхуватися від показників потужності, щоб оцінити яскравість світлодіодного світильника, для цього є інша характеристика - кількість світла в люменах.
- Кількість світла - світло вимірюється в люменах, тому чим більше яскравий вам потрібен світильник, тим більше число люменів слід шукати.
- Енергоефективність - цей показник характеризує, наскільки світильник економічний, величина вимірюється в люменах на ват. Непоганий варіант - підібрати прилад з показником 80 люмен на ват, але чим більше, тим краще.
- Колір світла - світло може бути блакитний, білий, жовтуватий, від його кольору залежить атмосфера в приміщенні. І якщо в офісі блакитне світло буде як не можна доречний, то вітальню він швидко зробить максимально незатишній.
- Температура світла - розглянемо її окремо, так як це дуже важливий параметр освітлювальних приладів.
Два види колірної температури лінійних світильників
Вибір колірної температури грає найважливішу роль в ефективності освітлення. Наприклад, для створення робочої атмосфери з максимальною зосередженістю підійде холодний колір - на таких світильниках буде вказана температура кольору 5000-6500 в Кельвіна.
Але в залежності від спеціалізації офісу варто враховувати, що холодне світло змінює сприйняття кольорів, тому там, де працюють дизайнери, художники, архітектори варто встановити світильники з нейтральним білим світлом - від 3500 до 4500 К. Інших варіантів лінійних світлодіодних світильників не проводиться, тому для будинку теж доведеться задовольнятися холодним і нейтральним світлом.
Який вибрати корпус світильника?
Матеріал |
Особливості |
Примітки |
Пластик |
Найбільш поширений матеріал для виготовлення лінійних світильників. |
Слід звернути увагу на відтінок - білий корпус виконаний з первинного пластику, він більш міцний і виглядає естетичніше. Якщо колір не білий, а сіруватий або жовтуватий - корпус виготовлений з вторинної сировини. Такий світильник недовговічний і крихкий. |
Метал |
Металеві світильники міцні, довговічні і добре відводять тепло від освітлювальних елементів. Виготовляються з алюмінію або його сплавів, фарбуються порошковою фарбою |
Крім матеріалу корпусу, варто звернути увагу на якість драйвера, так як саме від цього параметра буде залежати термін служби пристрою. |
Крім матеріалу корпусу, варто звернути увагу на якість драйвера, так як саме від цього параметра буде залежати термін служби пристрою.
Як вибрати лінійний LED світильник?