Як обрати освітлення для кухні
Вибрати освітлення для кухні - завдання не з легких, вимагає відповідального ставлення і уваги. Адже світло не повинно завдавати дискомфорт ні під час перебування на кухні, ні під час приготування їжі. Питання потребує комплексного вирішення. Тому слід розібратися, як вибрати освітлення для кухні. Розберемо докладніше функціональний аспект і декоративний.
Варіанти стельового підсвічування для кухні
Основне питання, що стосується освітлення кухні, які лампи вибрати? Пристрої діляться на три види.
-
Лампи розжарювання. Класика жанру, поступово втрачає популярність. Бюджетний, недовговічний варіант. Сильно нагріваються, тому для кухонь не підходять.
-
Люмінесцентні. Ще називаються енергозберігаючими (економно споживають електроенергію). Лампи більші за обсягом, дорожче. Встановлюються проблематично, швидко виходять з ладу при частій експлуатації.
-
Світлодіодні. Рекомендується вибрати освітлення, оскільки LED-лампи економічні, довговічні, безпечні. Пристрій не б'ється, не нагрівається, без пари, фосфору і ртуті. Та й вартість цілком стерпна.
Яке ж освітлення обрати для кухні? Давайте розбиратися
-
Вбудовувані світильники. Монтуються в кухонні меблі. Доповнюють основне джерело світла. Також рекомендується придивитися до накладних, точковим і LED-стрічок. Підійдуть для підсвічування робочої зони, мийки, плити. Варіанти - від класики до high-tech.
-
Точкові. Невеликі вироби. Кріпляться до стелі, у вигляді накладки, встановлюються на шарнір для направлення світлових променів в певну зону. Моделі універсальні. Служать, як декоративний елемент, загальне і локальне освітлення. Споживають мало енергії, яскраві, не шумлять, без мерехтіння. Термін служби - 50 000 годин.
-
Накладні. Плоскі вироби або панелі монтуються до стелі. Кріпляться за допомогою кліпс. Також допускається установка до стін з гіпсокартону, бетону, цегли. Рекомендуються для невеликих приміщень з метою економії простору. За характеристиками схожі з підвісними моделями: виконують функції основного, локального світла. Стиль - хай-тек, мінімалізм, конструктивізм.
-
Підвісні. У категорію входять класичні люстри, мініатюрні абажури, панелі з невеликими лампочками. Для стилю лофт підійдуть лампи на шнурі. Забезпечують базове, місцеве освітлення.
-
Периферійні. Декоративні моделі. Використовують з метою підсвічування кухонних деталей. Підходять точкові світильники і світлодіодні стрічки.
-
Бра і інші настінні моделі. Створюють затишок, візуально збільшують простір приміщення, підкреслюють вишуканий інтер'єр, приховують дефекти. У невеликих кухнях моделі монтують на висоті 2 метри.
Як бачите, вибрати освітлення для кухні є з чого. Експериментуйте, підбирайте оптимальний кут, висоту, щоб дизайн інтер'єру виглядав ефектно, привабливо, затишно.
Цікаво дізнатися що таке люкси і люмени ?
Інтер'єр кухні і освітлення
Визначилися з типом підсвічування? Тепер переходимо до підбору моделей.
-
Основне освітлення кухні. Стельові вироби - класичні варіанти, без яких не існує жодне приміщення. Купують в основному підвісні, накладні люстри. Оптимально - точкове освітлення. Підходять і для великих, і для маленьких кімнат. Розподіляють світло, не затемнюючи кути (що характерно для люстр).
-
Освітлення обідньої зони. Невеликий простір? Тоді купуйте бра або настільну лампу. Для великої кухні або студії підійде люстра, торшер. Головне - слідкуйте, щоб світло розподілялося рівномірно. Для створення затишку розташовуйте моделі низько, для урочистої обстановки - високо.
-
Робочий простір. Не вимагає підсвічування, але під час готування завадить власна тінь. Враховуйте яскравість світла (установка підсвічування). Встановіть захист від бризок. Розмістіть вимикач на зручному рівні.
-
Декоративне світло. Для прикраси меблів застосовують діодні стрічки, точкове освітлення. Підсвічування над шафками візуально збільшує простір. Рекомендується монтаж світла всередині шафи, якщо є на дверцятах скляні вставки.
Далі визначаємося з торговою маркою.
Які технічні характеристики світильника враховувати?
Вибрати освітлення кухні правильно - значить подарувати господині гарний настрій, створити затишну атмосферу. Які ж характеристики важливі?
-
IP20. Стандартний захист. Підходить в разі, коли прилад розташовується далеко від пару, тепла, води.
-
IP44. Ступінь захисту рекомендована для підсвічування плити, раковини, іншої зони, де передбачено вплив пару, води. Прилади відштовхують бруд, пил, воду. Моделі безпечні в експлуатації, довговічні.
Наступний пункт - вартість виробів.
Діапазон цін на освітлення для кухні
Щоб вибрати освітлення для кухні без клопоту і проблем, слід також визначитися з бюджетом.
Основне освітлення |
26-370 $ і вище. Люстри звичайні, плоскі, кришталеві, з металевими вставками, класичні, в стилі мінімалізм, лофт. |
Обідня зона |
145-290 $. Вибрати є з чого: варіанти з імітацією підсвічників, золота, срібла, однотонні, білі, класичні торшери без декору або з витіюватими вставками. |
Робочий простір |
26-135 $. Прості настінні світильники. Підійдуть для будь-якого інтер'єру. |
Декор |
9-138 $. Варіанти з декоративними елементами або без зайвих деталей. |
Вибрати для освітлення кухні бажано лампи, які випромінюють теплий або нейтральний білий світ. Бюджетні люмінесцентні моделі не підходять. Світять прилади яскраво, проте відтінок блакитний і неживий. Сприяють розвитку тривожного стану, знижують апетит і не фарбують зовнішній вигляд страв.
Шукаєте лампу з теплим світлом? Дивіться на упаковці позначення від 2700 до 3300 кельвінів. Бажаєте нейтральне біле освітлення? Підходить значення від 3300 до 5300 кельвінів.
Також враховуйте рівень енергоефективності. Ще вказують, як Energy Star. Маркування лам А і В - ознака того, що коштують вони дорожче. Зате споживають мало енергії, економлячи при цьому сімейний бюджет.