Датчики руху - як зробити правильний вибір
Сьогодні датчики руху використовуються у всіх сферах життєдіяльності людини - для зниження витрат електроенергії, автоматизації ряду процесів, підвищення зручності людей інших цілей, що вирішують завдання. Датчики руху застосовують для обладнання "Розумних будинків", включення освітлення, забезпечення систем охорони.
Вибираючи функціональний детектор варто враховувати характеристики і параметри, ось головні з них:
- Умови навколишнього середовища.
- Час спрацювання.
- Потужність.
- Радіус дії.
З огляду на умови, де буде монтуватися прилад, вибирається ступінь (клас) захисту, від якого залежить, наскільки виріб витримує фізичний вплив, потрапляння пилу, вплив вологи і т.д. Ці параметри будуть впливати на роботу вироби, якщо на вулиці піде сніг або дощ, потрапить сміття, пісок та інші сторонні предмети діаметром 1мм.
Цікаво знати!
Безпека і контроль сьогодні не обмежуються тільки охороною. Тепер контролювати необхідне приміщення, будинок або офіс можна використовую всілякі електронні пристрої, такі як камери нічного бачення, датчики світла, диму, руху і т.д.Ви можете дізнатися принцип роботи датчика руху а так само їх параметри і можливості.
Вибір датчика для включення світла
Такий тип детекторів реагує при появі живої істоти в зоні його досяжності, включаючи світло на означений час, яке можна самостійно регулювати спеціальним ручкою на зовнішньому корпусі. Час роботи світла становить від 5 сек. до 7 хв. & nbsp;
Така функція корисна, якщо потрібно послідовно вмикати освітлення в довгих коридорах по якому йде людина або під'їздах. Встановлюючи датчик не рекомендується постійно тримати світло включеним, він буде самостійно запалюватися при появі людини.
Коли детектор встановлений в приміщенні, де люди пересуваються регулярно, світло буде горіти постійно, до тих пір, поки спостерігається рух по кімнаті. Вранці або вдень, коли освітлення не потрібно, на виріб додається ручка, регулююча мінімальний рівень освітленості для спрацьовування.
Вибір детектора з урахуванням місця розташування
Перед установкою рекомендується визначитися з вибором місця розташування приладу.
Сучасні вироби оснащені певними показниками захисту від негативного впливу, вологостійкості.
- Якщо ви будете ставити виріб на вулиці, вибирайте датчик з високим ступенем захисту - це IP 54, IP 55, IP 65. У випадках, коли датчик буде знаходитися під навісом, досить індексу IP 44. Такі моделі доступні за ціною.
- Якщо прилад монтується в закритому приміщенні не високої вологості, підійде IP20, але подібна модель може пошкодитися при попаданні піску та іншого сміття. Датчик IP40 захищений від попадання сторонніх часток, але не вологи.
- IP41 не псується при попаданні вологи. Також йому не страшний конденсат. Датчик захищений від бризок води і встановлюється в місцях з підвищеною вологістю.
- При виборі варто враховувати максимальну потужність, коммутируемую виробом. Одна справа, коли включається люмінесцентна лампа або ж малопотужний світлодіодний прожектор, інше - освітлення великих будівель, наприклад, виробничого цеху.
- Перед покупкою уточнюйте потужність обладнання для освітлення, щоб ви могли легко підібрати підходящу модель. Максимальна потужність виробів коливається і становить 60-2200 Вт.
- При виборі враховуйте, що інфрачервоний детектор фіксує тепло, а будь-яка перешкода буде заважати його спрацьовування. Звичайне скло не пропускає ІЧ випромінювання, не кажучи вже про інших конструкціях, які можуть створювати стійку мертву зону.
Саме тому іноді потрібно встановлювати відразу два і більше детекторів, які розміщують по різних зонах території, яку потрібно контролювати.
Види
Сьогодні використовують чотири типи датчиків руху:
- ультразвукові - прилад фіксує відбитий звук від предмета або людини. Такі датчики доступні за ціною, можуть визначати об'єкт незалежно від температури і матеріалу, мають стійкість до вологи і попадання сміття. З недоліків варто виділити малу дальність дії. Датчик спрацює тільки тоді, коли об'єкт буде пересуватися швидко. Деякі УЗВ датчики реагують на домашніх тварин, що не зручно;
- інфрачервоні - фіксують ІК-випромінювання визначеного температурного режиму. Прилади безпечні для живого і можуть налаштовуватися, спираючись на кут сканування і дальність виявлення. На жаль, ІК-датчики часто спрацьовують помилково і їх легко обдурити, якщо сховатися за екранами, які не пропускають тепло. Також ІК-детектор неефективно працює при високому ступені вологості;
- СВЧ - датчик випромінює електромагнітні хвилі високих частот. Прилад може зафіксувати об'єкт за різними перешкодами (вікном, дверима, гіпсом і т.д.) СВЧ-датчик довго працює при будь-якій погоді і фіксує навіть повільно переміщалися об'єкти. Прилади компактні, але коштують дорожче згаданих вище. Деякі типи СВЧ детектори мають відразу два і більше незалежних зон контролю. Також потрібно відзначити, що мікрохвильове випромінювання негативно впливає на все живе, але на продаж виставлені моделі, які не переступили безпечний поріг впливу;
- комбіновані - якщо вам потрібно забезпечити задану точність виявлення, вибирайте цей тип. Вони поєднують кілька технологій одночасно. Комбіновані пристрої добре підходять для вулиці, а для захисту нерухомості краще вибирати прилади з ультразвуком і ІК.
Зверніть увагу! Звукові моделі реагують на кожен рух, не обов'язково на що йде людини або тварини.
За типом розташування найчастіше застосовуються три види детекторів:
- Стельові - призначені для сканування зони в 360 градусів. Їх застосовують для повного контролю приміщення.
- Кутові, настінні - кут огляду не перевищує 180 градусів. Такі моделі точно контролюють потрібну територію. Кутові детектори простіше кріпляться за рахунок особливостей кріпильної майданчики.
- Варто згадати лампи з вбудованими датчиками. Вони практичні, доступні і послужать оптимальним варіантом у багатьох ситуаціях.
Також детектори відрізняються за типом харчування. Найчастіше використовують моделі, які живляться від мережі. Представлені інші моделі, заряджаються від сонячних батарей, що працюють від АБК або передають сигнал по радіоканалах. Їх ставлять там, де неможливо або занадто дорого прокладати комунікації.
Вибір датчика для великого кута огляду
Вибір виробу буде прямо залежати від конструкції будівлі. У випадках, коли об'єкт, що охороняється має кілька дверей і через кожну можна увійти, краще купити прилад з кутом огляду 360 градусів. Таким кутом огляду оснащені стельові моделі. Якщо в будинку одні двері, досить приладу з 180 градусами. При установці направляйте датчик точно на потрібну область, тобто двері, куди входять відвідувачі. Такі моделі кріплять на стіну.
Чи варто купувати датчики з додатковими настройками
Сучасні моделі доповнюються різними механізмами і настройками. Природно, ціна таких моделей буде вище, ніж вартість виробів з базовими опціями. Тут постає питання, а чи потрібні взагалі ці додаткові функції? Розробники впевнені, що так.
Наприклад, наявність детектора освітленості (фотореле) значно економить споживання електроенергії. Ці прилади працюють таким чином: світло включається, коли рівень освітленості на вулиці нижче, ніж в встановлених налаштуваннях. Так, вдень додаткове освітлення працювати не буде.
Функція захист від тварин корисна в ситуаціях, коли потрібно уникнути помилкового спрацьовування датчиків. Він не відреагує на собаку, кішку або іншу тварину. Завдяки особливим налаштуванням можна "змусити" детектор реагувати виключно на людину.
Отже, вибираючи датчик руху, не потрібно економити або купувати першу-ліпшу модель. Спочатку визначте задані параметри, умови, в яких буде працювати прилад, і в залежності від цього вибирайте придатний для себе варіант, враховуючи технічні характеристики. Коли вибір зроблений, обов'язково подумайте про підключення детектора до мережі та налаштування. Тільки якщо врахувати нюанси можна забезпечити роботу детектора без збоїв і відхилень.