Особливості вибору газонних світильників: прилад, монтаж
Підсвічування майданчиків на території приватної садиби - важливий момент при облагороджуванні будинку. Виробники пропонують цікаві моделі, здатні прикрасити і перетворити присадибну ділянку. На зміну звичайним пристроям, що живляться від електрики, прийшли декоративні газонні світильники, що підключаються до сонячних приладів.
Про особливості роботи моделей, технічні характеристики, види та правила покупки виробів поговоримо далі.
Правила функціонування газонних світильників
Газонні світильники, які підключаються до сонячних акумуляторів, в основному підходять як додаткове джерело світла присадибної ділянки, дизайну ландшафту, садових об'єктів.
Пристрої рятують у випадках, коли спиняти електричне обладнання на вулиці дорого, або неможливо встановити складне кабельне з'єднання.
Газонні світильники характеризуються простою роботою, конструкцією. У корпусі пристрою розташовується батарея. Ультрафіолетові промені - каталізатор, необхідний для появи електричного струму. Цей струм - джерело підзарядки акумулятора. Він постачає накопичену за день енергію до світлодіоду. Так виходить нічне освітлення об'єкту 1,5-2 метра.
Газонні світильники складаються з декількох елементів.
- Накопичувальний акумулятор. Скельце темного кольору, деталь, що знаходиться в верху пристрою для «збереження» денного світла.
- Матриця з світлодіодів. Виробляє світло, коли до неї надходить електричний струм.
- Електрична батарея.
- Чутливий до висвітлення датчик.
- Процесор. Коригує світловий потік залежно від сили електроструму. Коли батарея повністю розряджена, автоматично відключає освітлення. У бюджетних виробах за налаштування відповідає транзистор.
- Фотоелемент. Суцільний блок, виготовлений з сонячної батареї. Завдання - включати газонні світильники, трансформувати енергію світла в електрику.
Тривалість роботи пристрою визначається ємністю акумулятора. Повна зарядка гарантує 8-годинне освітлення об'єкту сонячними ліхтарями.
Газонні світильники облаштовані світлодіодними лампами. Моделі відрізняються низьким споживанням електрики, а при направленні світлового потоку відсутнє мерехтіння. Характеристика важлива при невисокій потужності фотопанелей.
Розрізняють LED-лампи різного кольору. Вибирайте вподобану підсвічування серед представлених відтінків і створюйте цікаве мерехтіння газону.
Вам буде цікаво дізнатися про принципи роботи датчиків руху !
Газонні світильники: переваги і недоліки
Основна перевага ліхтарів - відмінна працездатність при будь-яких погодних умовах. Пояснюється факт тим, що УФ-промені проступають через густі хмари.
За що ще вибирають газонні світильники:
Автономність | Розподіляйте ліхтарі, як завгодно. Пристрої легко розташовуються далеко один від одного |
Безпека | Не випромінюють шкідливі речовини, не шкодять природі |
Надійність, міцність | Корпус - захист батарей від негативних зовнішніх подразників: пилу, вологи. Допускається монтаж у води. |
Економічність | Виконують завдання, споживаючи при цьому мало електрики |
Легкий монтаж | Із завданням впорається звичайний користувач без досвіду і спеціальних знань. Немає додаткових конструкцій, обладнання |
Дизайн моделей вражає вибором варіантів. Купуйте вироби, відштовхуючись від створеного ландшафтного декору.
Єдиний мінус освітлювальних приладів - чутливість до низьких температур. Рекомендується взимку ховати пристрої в обігріваючі приміщення.
Різновиди газонних світильників
Виробники пропонують на вибір різноманітні варіанти. Але розрізняють газонні світильники двох видів. Причина подібного розподілу - акцент не на об'єкті моделей, а на декоративних елементах.
Сонячні ліхтарі бувають двох варіантів: декоративні і на ніжках. Для кожного типу характерні властивості і параметри.
Декоративні вироби для квітників
Декоративні прилади - пристрої з широкою основою. Монтаж рекомендується на рівній поверхні. Дизайнерські рішення корпусів - на будь-який смак, колір, переваги.
Виготовляються в формі мультяшних, кіногероїв, милих тварин, хитромудрих будиночків, дорогоцінних мінералів.
Основний параметр декоративного освітлення - приглушений потік світла, що охоплює невелику площу.
Конструкції на ніжці
Монтаж і фіксація здійснюється за допомогою заглиблення. Форма пристрої - куля, конус, встановлений на ніжці.
Підходять для підсвічування галявин, газонних об'єктів, стежок, клумб. Висота виробів - 30 сантиметрів. Коли ніжку заглиблюють в грунт, освітлювальний елемент виходить на поверхні об'єкту.
Щоб акцентувати увагу на декоративному виконанні, висвітлити площу ділянки, замовляють монтаж приладів з довжиною ніжки 50 сантиметрів. Корпуси виготовляють у вигляді рослин з ажурними листочками, пташок або метеликів.
Критерії грамотного вибору
Передбачена експлуатація приладів на відкритому повітрі. Корпус виробів виготовлений з міцних матеріалів, що витримують вологу, атмосферні опади, негативний механічний вплив. Найбільш високі параметри зносостійкості характерні для металу, пластику.
Вибираючи моделі, пам'ятайте: чим більше ємність акумулятора, тим краще відбувається віддача сонячної енергії.
Важливими є й додаткові характеристики:
1. Вид плафонного скла.
2. Модифікація фотоелемента.
У дешевих приладах вуличного освітлення основою для фотоелемнтів служить полікристалічний камінь. Якщо говорити про форми мульти- і монокристалічного кремнію, експлуатаційні властивості каменю нижче.
Фотоелектронні деталі апарату - найбільш міцні, надійні, довговічні. У складі основи - кремній з монокристалів. Перебуваючи на свіжому повітрі, вони тут же покриваються спеціальним шаром оксидної плівки. Розсіювання потоку світла при цьому рівномірний. В результаті підвищується стійкість до атмосферних коливань, впливів хімічних речовин.
Що стосується способу відображення, розсіювання світла, ефективні прилади з загартованим склом. Якщо важливий розсіяне світло, вибирайте скла з типом рефлекторного структурування.
Особливості установки освітлювальних приладів
Монтаж світильників з облаштованими сонячними батареями здійснюється так, щоб промені сонця світили прямо на них.
Газонні світильники облаштовані спеціальним штирем, виготовленим за формою кілочка. Для кріплення пристрою на поверхні, помістіть штир в грунт. Виконується завдання ручним способом. Головне не перестарайтеся, щоб випадково не пошкодити конструкцію.
Якщо монтаж передбачений в щільному грунті, попередньо підготуйте ділянку. У місці майбутнього розміщення світильника вилами або лопатою розпушуємо поверхню і робимо ямку. Встановлюємо виріб, присипаємо землею, вирівнюємо поверхню.
Догляд нескладний, не вимагає спеціальної підготовки, додаткових маніпуляцій. Періодично очищайте конструкцію від пилу і бруду. Ретельно знімайте сміття з поверхні, з боку якої розташована сонячна батарея. Скористайтеся м'якою вологою тканиною, серветкою, щоб не пошкодити захисну плівку.
Щоб очистити скло, скористайтеся миючим для стекол. Заборонені порошки, пасти з агресивним хімічним складом.