Світильники для передпокою - обираємо разом
Неправильний підбір освітлювальних приладів для передпокою є причиною ряду незручностей. Недолік світла буде заважати комфорту при виконанні звичайних справ для цієї кімнати - буде погано видно себе в дзеркалі, неможливо буде добре поправити зачіску, в цілому оцінити свій образ як мешканцям, так і їх гостям. Мала кількість світла послужить причиною втрат необхідних дрібниць - ключів, аксесуарів, а також перешкодить вільному переміщенню в кімнаті - при недостатньому освітленні можна спіткнутися, отримати удар або більш серйозні травми.
Як правильно освітити передпокій - правила і поради
Щоб грамотно побудувати освітлення в передпокої, при цьому не втратити дизайнерський вигляд приміщення, зробити кімнату зручною, комфортною для використання, дотримуйтеся рекомендацій фахівців.
Установка освітлювальної апаратури | Оптимально займатися плануванням, установкою освітлювальних приладів під час глобального ремонту, коли можна обережно прокласти проводку в потрібне місце, розмістити розетки, вимикачі до наклейки шпалер, іншого настінного покриття. Але якщо довелося змінити / створити освітлення поза цим процесом, краще не відкладати до наступних ремонтних робіт. Просто в цьому випадку буде потрібно більше сил, часу, можливо, коштів. |
Розумна економія | Економія - це непогано, але в розумних межах. Небажано намагатися розібратися в специфічних роботах самостійно - краще звернутися до фахівців. Це дійсно заощадить час, гроші, так як не доведеться переробляти, виправляти помилки. |
Функціонал | Перед плануванням освітлення потрібно визначитися, де і які меблі будуть стояти в передпокої, де потрібна додаткова підсвітка, які можливості для установки певного роду світильників в кожному з передбачуваних місць. На підставі цього плану можна буде розрахувати розміри, кількість джерел світла, а також їх тип, форму. |
Оцінка рівня освітленості | Важливо, щоб загальна ступінь освітленості передпокою не різнилась з сусідніми кімнатами, в іншому випадку при переході з одного приміщення в інше, мешканці, гості будуть відчувати візуальний дискомфорт. |
Світло і дизайн інтер'єру | Вибір форми освітлювальних приладів залежить від дизайну кімнати. Для приміщення з безліччю дрібних деталей, орнаментів, декоративних елементів підійдуть максимально нейтральні світлові пристрої. У передпокої з однотонними стінами краще буде виглядати декоративне акцентне світло або мальовничий - він додасть вишуканості в скромний інтер'єр. |
Підбір комплектів освітлювальних приладів | Оптимально вибирати люстру, невеликі світильники, бра одночасно, щоб потім не довелося шукати інші прилади в такому ж стилі, як і куплений раніше. Можна віддати перевагу моделям світильників з однієї серії або підібрати з різних - головне, щоб вони поєднувалися за стилем один з одним і з інтер'єром кімнати. |
Додаткове освітлення небезпечних зон | При складному плануванні передпокою треба влаштувати додаткове підсвічування потенційно небезпечних ділянок - порогів, східців, поворотів, виступів стін. На підлозі можна акцентувати увагу на цих деталях за допомогою світлодіодної стрічки або вбудованих точкових світильників. |
Сучасний ринок освітлювальних приладів пропонує широкий вибір різних ламп.
Цікаво знати - Як встановити стельовий світильник
- Лампи розжарювання. Це досить застарілий варіант, який має безліч недоліків - обмеження в установці, сильне нагрівання, високе споживання електроенергії, недовговічність конструкції. Біля дерева, пластика їх монтувати не можна - висока температура лампи буде псувати матеріал і може стати причиною пожежі. Натяжні стелі також не дозволяють встановити це ретро-джерело.
- Люмінесцентні економні лампи були б хороші, якби не їхня небезпечна «начинка» - шкідливі сполуки ртуті, інших речовин можуть вийти назовні при пошкодженні цілісності лампи.
- Світлодіодне освітлення - найбільш популярне в наш час. Світлодіоди не нагріваються, споживають мало енергії, підходять для установки в будь-яке місце, незалежно від матеріалів покриття.
- Філаментні лампи. Якщо принципово важливо зберегти відтінок ретро в інтер'єрі, але звичайні лампи розжарювання використовувати не хочеться, можна підібрати ефектні філаментні лампи. Вони виглядають максимально наближеними до лампи Еддісона - прозорий купол, нитки розжарювання всередині, освітлення на 360 градусів, але при цьому так само безпечні і економічні, як світлодіодні моделі.
Яке освітлення зробити в передпокої?
Відповідь на це питання залежить від розмірів, форми кімнати, так як в невеликому передпокої можна обійтися одним джерелом світла, а для просторого приміщення буде потрібно додати ще й локальну підсвітку. Також при необхідності можна встановити декоративні світлові елементи, які відіграють естетичну роль в дизайні інтер'єру.Для загального світла вибирають точкові, накладні або підвісні освітлювальні прилади, мініатюрні підвіси, бра разом з торшерами, настільними лампами можна використовувати в якості локальних джерел для висвітлення дзеркала, простору біля або всередині гардероба і в інших зонах.
Декоративне освітлення можна створити за допомогою підсвічених картин, мальовничих променів, кольорового освітлення, ламп, що обертаються. Також добре виглядають невеликі настільні моделі, що акцентують увагу на окремих деталях в кімнаті.
Як розташувати світло в передпокої різної форми і площі?
При виборі освітлювальних пристроїв потрібно зосередитися на поєднанні освітлення з особливостями конкретної кімнати - висотою стелі, метражем, формою приміщення.
Яке освітлення потрібно в передпокої великої площі?
У широкій кімнаті важливо приділити увагу висвітленню усіх куточків приміщення. Тут можна розвісити будь-які люстри, світильники, додавши декоративну нічну підсвітку у вигляді світлодіодних стрічок, мініатюрних нічників. Вдень і ввечері кімната повинна висвітлюватися досить яскраво, рівномірно, за допомогою світодизайну можна реалізувати найсміливіші ідеї. При поділі передпокою на окремі зони, необхідно організувати незалежне вмикання / вимикання світла в кожній із них.Якщо крім великої площі, в кімнаті ще й високі стелі, краще вибрати великі підвісні люстри, світильники або пограти з різнорівневим освітленням. Це допоможе прибрати ефект колодязя, візуально зробити приміщення нижче.
Яке світло зробити в маленькому передпокої?
Невелика кімната вимагає скромності в деталях - не варто виділяти більше двох зон, щоб не дробити простір. Відмінно підійдуть для освітлення точкові моделі, накладні або мініатюрні підвіси для місцевого підсвічування.Правила вибору до різних інтер'єрів
Стиль інтер'єру передпокою багато в чому диктує вибір світильників:- дизайн в стилі минулої епохи 20-го століття передбачає використання теплих відтінків світла, велика кількість скляних, паперових або кованих абажурів, інших елементів конструкції.
- до лофту підійдуть моделі з натуральних матеріалів;
- класика добре сусідить з кришталем, точеними люстрами, кованими ліхтарями, лампами у формі свічок і т.д.; сучасний стиль, мінімалізм, хай-тек відмінно поєднуються з лаконічними металевими або вбудованими моделями - до пари цифровій епосі.
Як розмістити світильники в передпокою?
Розташування люстр, світильників повинно бути зручним, щоб не знести їх руками при одяганні або відкритті шафи. На стелі люстра повинна висіти не нижче 2,1-2,2 метрів, так як в противному випадку її легко збити, піднявши руки. Підвісні світильники ідеально вішати над тумбочками, щоб звести небезпеку пошкодження лампи до мінімуму.Якщо прилади розміщують на рівні очей, обов'язково повинен бути матовий плафон або невелика яскравість, щоб світло не засліплювало. В разі кріплення яскравих моделей їх піднімають вище голови, тоді очам буде комфортно.
Скільки світильників потрібно в передпокій?
При плануванні освітлення в передпокою треба підрахувати кількість необхідного світла перш, ніж відправитися вибирати світильники. Буде оптимально, якщо всі передбачувані освітлювальні прилади будуть давати не менше 75 і не більше 250 люкс, але це значення занадто абстрактно - необхідно виходити з форми, розмірів кімнати, ступеня освітленості сусідніх приміщень, стилю інтер'єру, колірної гами кімнати. Не менш важлива наявність дзеркал і інших поверхонь, що відбивають, адже вони будуть подвоювати кожне джерело, що потрапляє в їх огляд.Щоб не помилитися, підібрати яскравість правильно, можна звернутися до фахівців - деякі компанії, що реалізують освітлювальну продукцію, надають послугу розрахунку кількості світильників безкоштовно. Якщо сторонніх залучати не хочеться, можна спробувати розібратися самостійно - для цього потрібно розділити сумарний світловий потік в люменах (це значення можна знайти на упаковці лампи) від усіх джерел на площу передпокою. Щоб узгодити цю величину з іншими кімнатами, для них також можна провести аналогічні обчислення. Однак розрахунок буде недостатньо точним, так як не враховано багато нюансів.
Світильники для передпокою - обираємо разом