Монтаж накладних світильників
Накладні світильники - найбільш простий в монтажі вид освітлювального обладнання, зберігає популярність серед споживачів. Для такого світильника не доведеться вирізати великий отвір в стіні або стелі, як для вбудованих моделей, а також думати про додаткове охолодження пристрою. Прилад розташовується на поверхні, його можна прикріпити буквально на будь-який матеріал - гіпсокартон, бетон, пластик. Накладні світильники застосовуються повсюдно для організації основного і додаткового освітлення. І встановлюють в житлових приміщеннях, в громадських і комерційних організаціях, торгових точках, складських приміщеннях. Монтаж легко здійснити самостійно, не вдаючись до допомоги фахівця. З роботою впоратися навіть людина, кторой ніколи не мав справи з електричним обладнанням. переваги Розглянемо докладніше гідності освітлювальних приладів накладного типу монтажу. Більшість світильників накладного типу зараз проводиться на світлодіодах, що передбачає ще й економічність. І нехай ця перевага не відноситься до способу монтажу, такі світильники дозволяють значно заощадити сімейний бюджет.
Переваги |
Опис |
Не вимагає вибудовування додаткових конструкцій (тільки при монтажі на натяжна стеля) |
Світильник просто накладається на вже існуючу поверхню і закріплюється, не потрібно думати, як втопити його в бетонну стелю, робити додаткову конструкцію з гіпсокартону. |
Не потребує особливих навичок роботи з електричними приладами і інструментами. |
Залежно від матеріалу поверхні від майстра зазвичай потрібно тільки вміння працювати з дрилем і шуруповертом або викруткою. |
Пожежобезпечний тип установки. |
Навіть без організації додаткової вентиляції накладні світильники здатні добре відводити тепло в навколишній простір і не перегріватися, що робить їх безпечними у використанні. А якщо в якості джерела освітлення використовується світлодіодна лампа, то нагрів взагалі непомітний. |
Простота монтажу незалежно від матеріалу. |
Матеріал не має значення, накладні світильники можна монтувати на бетонні плити, цегляну кладку, деревні плити, гіпсокартон і т.д. |
Великий вибір конструкцій і форм. |
Накладні світильники бувають циліндричними, кубічними, овальними, прямокутними, круглими. |
Установка накладного світильника
Накладні світильники можна монтувати на бетонну поверхню - для цього знадобиться дриль, викрутка, саморізи та дюбелі. Якщо необхідно встановити прилад на дерев'яну стіну, дюбелі можна не використовувати. Найбільш складним вважається монтаж накладного світильника на натяжна стеля. Власне, тому він вкрай рідко використовується, але якщо раптом виникла необхідність прикрутити такий світильник на натяжна стеля, то спочатку потрібно виготовити конструкцію-підвіс, в який вивести кінці проводів. Після цього натягується стельова плівка, а на місці установки приклеюється спеціальне термостійке кільце. Все зайве акуратно обрізається, а потім на підвіс кріпиться шурупами світильник - аналогічно монтажу на бетонну поверхню. Навіть при такій трудомісткості установка накладних світильників має свої переваги, адже немає необхідності робити штроби, як в бетонної поверхні, щоб приховати кабелі.
Розберемо на прикладі "Монтаж точкового накладного світильника"
Точковий світильник для установки має такий вигляд - окремо корпус, монтажна планка і клемна колодка. У деяких моделях є розсіювач, іноді світильник відразу продається разом з лампою. Перед установкою слід розмітити стелю або стіну, щоб точно представляти, де буде кріпиться освітлювальне обладнання. Монтаж точкового світильника здійснюється наступним чином.
Якщо проводка вже прокладена до місця кріплення світильника, можна пропустити перший пункт. В іншому випадку необхідно прокласти кабель - по бетонної стелі методом штробления, якщо передбачається прихований монтаж, а в гіпсокартонної конструкції слід просто витягти кабель в потрібному місці, щоб підключити його до світильника. Для вирізання отвору під кабель можна застосувати ручний інструмент - монтажний ніж, який добре ріже гіпсокартон, або електричний (шуруповерт з «балеринки»). Через отвір протягуємо кабель. Важливо відзначити, що діаметр отвору обов'язково повинен бути менше, ніж розмір освітлювального приладу, тому що інакше монтажну планку буде ні до чого кріпити. Коли кабель підведений, необхідно прикріпити монтажну планку. До планці кріпиться провід для заземлення, далі він буде потрібен для підключення. Важливо не переплутати дроти - нуль, фаза і заземлення. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до фахівців, помилка може коштувати дорого. Тепер потрібно знеструмити систему. Щоб точно не постраждати під час робіт, краще перевести все рубильники на щитку в положення "Виключено". Перед тим, як починати підключення світильника, варто перевірити спеціальної викруткою з індикатором, чи точно відсутня напруга в мережі в потрібному місці. Ніколи не слід відключати подачу струму звичайним вимикачем, оскільки такий спосіб не гарантує, що фаза відключена. Якщо відключений нуль, а фаза працює, то майстри вдарить струмом. Краще не ризикувати і відключити всі повністю. На цьому етапі беремо Клемник і з'єднуємо кабелі освітлювального приладу і проводку. Оптимально, якщо дроти відповідають за кольорами, тоді треба просто попарно з'єднати всі кабелі. Якщо немає, доведеться розбиратися в призначенні кожного з них. Фаза в проводці зазвичай відповідає білому проводу, тоді як в освітлювальному обладнанні вона часто коричнева. Це потрібно враховувати при підключенні. Як тільки всі дроти будуть з'єднані, їх необхідно акуратно скласти і зафіксувати корпус приладу. Для цього з обох сторін є отвори під кріплення. Використовуємо гвинти і добре закріплюємо. Тепер потрібно встановити лампочку. Якщо вона не продається в комплекті зі світильником, то її потрібно придбати окремо, під цоколь світильника. Якщо світильник розрахований на галогеновую лампу, її краще не чіпати руками без рукавичок - так вона зможе прослужити набагато довше. В крайньому випадку можна використовувати суху серветку або коробку від лампи.
Останнім кроком необхідно включити рубильники на електрощитку, щоб струм пішов по дротах. Після включення можна перевірити коректність роботи обладнання. Якщо раптом щось не так і необхідно поправити роботу, обов'язково відключаємо електрику і тільки потім приступаємо до виправлення помилок. Важливо стежити, щоб світильник був встановлений рівно, не під нахилом, а дроти не визирали з-під клемної колодки.
Переконайтеся, що все гаразд і включайте подачу електрики для перевірки. За допомогою цієї інструкції можна монтувати будь-накладної світильник - як світлодіодний, так і галогенний, незалежно від форми. Як видно, самостійно встановити таку конструкцію не представляє особливої складності, тому можете сміливо приступати до справи, вивчивши описаний в статті порядок дій.
Монтаж накладних світильників