В яких інтер'єрах використовується люстра молекула (атом)
Люстра Атом - це футуристичний та дизайнерський погляд на сучасні освітлювальні прилади. Такий світильник має кілька джерел світла у вигляді сфери, з'єднаний в один рисунок, схожий на молекулу. Будьте впевнені, Люстра молекула (Атом) відразу приверне до себе увагу. Хаотичне переплетення хімічних частинок ідеально поєднуватиметься з сучасним інтер'єром.
Прихильники еко інтер'єру обов'язково оцінять модель, в якій окремі її частини виготовлені з дерева.
Способи встановлення світильників
Історія створення
Дизайнерський напрямок "атомного" стилю, почався на початку 1950-х років, коли активно почала розвиватися технологія, заснована на розпаді атомних частинок. У цей час, до того ж, почалися космічні перегони, внаслідок чого почали з'являтися предмети побуту на космічну та ядерну тематику. Цей період зазвичай називають Ядерним віком.
Протягом усієї історії, у різних сферах діяльності людини, дизайнери та конструктори надихалися формами та рішеннями, відточеними століттями самою природою. Так ми бачимо кораблі, підводні човни, що повторюють зовнішній вигляд морських мешканців або літаки, що ширяють у повітрі, наче величезні птахи.
Творці сучасних інтер'єрів є винятком. Знайшовши невичерпне натхнення у різноманітності молекулярних сполук, вони створюють оригінальні предмети інтер'єру. Так, столи та стільці, що нагадують молекули води, гармонійно поєднуються зі світильником, що нагадує структуру ДНК. Виробники ламп, освітлювальних приладів не стоять осторонь сучасних тенденцій, а різноманітність сполук атомів і частинок дозволяє створювати найсміливіші дизайнерські рішення. Тому світильники та люстри нерідко стають основними елементами декору в кімнаті.
Матеріали світильників
Різноманітність матеріалів виготовлення світильників молекулярної форми мало кордонів. Для інтер'єрів різного типу використовують метал, скло чи пластик. Незмінною деталлю такого роду джерел освітлення є матові, або прозорі сферичні плафони зі скла.
Сполучними елементами в таких конструкціях є металеві форми, які можуть бути масивними, витонченими і гнучкими.
Творчі люди не залишаться байдужими до світильників лофт, виготовлених із кованого металу. Зовні вони схожі на структуру атома, де електрони рухаються навколо джерела світла, що імітує атомне ядро.Прихильники еко інтер'єру обов'язково оцінять модель, в якій окремі її частини виготовлені з дерева.
Різноманітність молекулярних моделей
Природа подарувала нам безліч різних атомних сполук і частинок, тому політ фантазії творців молекулярних світильників, безмежний. Різноманітність моделей освітлювальних приладів настільки велика, що кожен може себе відчути дизайнером і створити на основі готових рішень свій неповторний стиль. Так, наприклад, люстра у вигляді молекули води, гармонійно поєднуватиметься з бра у вигляді молекули водню.Форми, кольорова гама, розміри
Варіації форм у цьому напрямку світильників не мають меж, але найчастіше дизайнери опрацьовують чотири основні напрямки.
Втілення атомного хаосу |
Такі світильники не мають чіткої форми. Творці такого напрямку в дизайні явно черпали натхнення зі спогадів уроків фізики, де вивчали Броунівський рух, тобто безладний рух частинок. Існують моделі, які за реалістичністю конструкції належать до твору сучасного мистецтва. |
Кристалічні грати частинок |
На відміну від попереднього дизайнерського рішення, у цьому виконанні, з'являються чіткі грані, обсяг, порядок. Такі світильники консервативні але при цьому мають певний аристократичний шарм. |
Люстри у стилі ДНК-структури |
За формою та будовою світильники повторюють усіма відому молекулу, завдяки якій існує життя. Скручена конструкція виробу ідеально виглядатиме поряд з гвинтовими сходами або неподалік обіднього столу. |
Скучені форми |
Даний вид освітлювальних приладів гармонійно поєднуватиметься в інтер'єрах у стилі хайтек або неокласики. Люстри виконані у футуристичному стилі і на вигляд схожі із зображенням молекул. |
Колірна гама молекулярних світильників також велика, як і варіація їх форм. Однак, слід пам'ятати, що колір має бути доповненням до дизайнерської думки автора, а не її основою. Так як саме по собі виконання освітлювальних приладів на кшталт молекул є ексклюзивним рішенням, то застосування яскравих відтінків кольорів, буде перебором. У таких світильниках переважає монохромна палітра кольорів. Основа з металу забарвлюється у різні кольори. Найбільш популярні: відтінок золота, срібла, бронзи. Вишукано та благородно виглядає чорний, білий. Плафони можуть доповнюватися оригінальними вставками з матового білого скла, а також - прозорого з різними кольоровими відтінками сірого, рожевого, зеленого, перламутрового і чорного кольору. Підвіси таких люстр часто мають ледь уловимі тримачі у вигляді нитки.
Прилади на кшталт молекули відрізняються як різноманітністю форм і виконань, а й широким вибором їх розмірів. Важливим критерієм у виборі світильника є розмір кімнати та висота стелі. Так, при виборі основного освітлювального приладу необхідно підібрати таку висоту люстри, щоб при витягнутій руці, ви її не торкалися. Винятком є обідній стіл, або інша поверхня, де виключається фактор торкання її людиною. Об'ємні люстри будуть ідеальним рішенням у просторих приміщеннях. Горизонтальні освітлювальні прилади стануть чудовим доповненням до обіднього столу, оскільки площа освітлення таких люстр набагато більша за інші. Слід врахувати, що невисокі світильники, які підходять для приміщень різного розміру, для невеликих кімнат, це можуть бути люстри у складі яких один-три плафони. Для великих приміщень можна вибрати світильник, в якому плафони будуть йти в ряд, кількість їх обмежується лише параметрами кімнати.
В яких інтер'єрах люстра молекула виглядає гармонійно
Для досягнення гармонії у поєднанні елементів інтер'єру необхідно відповідально підходити до вибору його компонентів. Люстра відіграє провідну роль у дизайнерській думці, тому що цей елемент декору найбільше привертає увагу гостей.
Так, наприклад, світильники в стилі лофт, з кованими круговими елементами, ідеально впишуться в інтер'єр в стилі індастріал.
Для такого стилю характерні такі риси:
- високі стелі; об'ємний простір;
- відсутність міжкімнатних перегородок;
- великі вікна;
- неприкриті елементи комунікацій, наприклад водопровідні труби або електропроводка;
- повний мінімалізм інтер'єру;
- стінки як кладки з цегли чи природного каменю; конструкції зі сталі та необроблених лісоматеріалів.
Цей стиль виділяється такими дизайнерськими рішеннями:
- використання найпередовіших матеріалів під час будівництва;
- проектування будинку з урахуванням використання автономних джерел енергії та свердловин;
- винесення комунікацій та систем назовні будинку, та оформлення їх яскравим декором; прагматизм у всьому та зручність завдяки впровадженню передових технологій;
- відсікання всього зайвого у вигляді, короткий дизайн;
- переважне використання скляних, металевих та пластикових деталей;
- Велика кількість електроніки, використання систем так званого "розумного будинку".
Характерними рисами цих стилів є:
- поєднання різних стилів у дизайні приміщень, зазвичай застосовують 2-3 напрямки; об'єднання стилів за допомогою контрасту та подібності;
- застосування великої кількості декору;
- використання різноманітних етнічних мотивів у оформленні приміщення;
- застосування геометрії в оформленні у вигляді кіл, клітин, зигзагів;
- створення виду розкоші, чи його ілюзії.
Існують такі правила оформлення цього стилю:
- застосування натуральних матеріалів для обробки декору;
- як підлогове покриття, застосовується натуральний паркет, масивна дошка;
- оздоблення плиткою, виготовленою з мармуру;
- застосування ліпнини на стелі та карнизах.
Способи встановлення світильників
При встановленні світильників необхідно завжди звертати увагу на якість монтажу та його стійкість.
Люстри, розташовані над головою, повинні бути закріплені надійно та якісно, в несучих конструкціях будівлі та мати запас міцності монтажу під впливом різних навантажень.
Існують два способи кріплення світильників молекул до стелі.
- Стельовий. При даному способі кріплення, люстра кріпиться своєю основою до стелі, при цьому простір, що займається під стелею, виходить мінімальним. Завдяки цьому цей світильник буде ідеальним в кімнатах з невисокими стелями.
- Підвісний. Люстри з таким типом кріплення кріпляться до стелі за допомогою декоративних ланцюгів та підвісних елементів. Світильники такого типу виділяються об'ємом, тому вони чудово доповнюють інтер'єр просторої кімнати з високою стелею.
- У будівлях старої будівлі панельного типу, будівельники, разом із електропроводкою під люстру, виводили сталевий провід для її кріплення. Якщо у вас такий метод кріплення, то необхідно вибирати світильник з декоративним ковпаком, який закриватиме місце з'єднання його зі стелею.
- У більшості новобудов використовується метод кріплення джерел штучного світла за допомогою гака. Найчастіше, не завжди ідея будівельників сходиться з дизайнерською думкою майбутнього власника квартири, у цьому випадку, гачок для кріплення, можна купити окремо. Даний елемент кріплення відрізняється простотою конструкції і способом монтажу, призначений для кріплення в стелях, виконаних з бетону.
- Багато сучасних люстр оснащуються кріпленням у вигляді кріпильної скоби. При такому вигляді з'єднання пластина, яка йде в комплекті зі світильником, прикручується до стелі за допомогою шурупів-саморізів з дюбелями. Потім люстра кріпиться до неї за допомогою шпильок.
- Якщо перекриття невеликої товщини, то світильник у такому разі, кріпиться за допомогою гаків для кріплення або болтів з завзятими шайбами.
- Для дерев'яних стель найпростішим способом кріплення є саморіз, або спеціальний гак з різьбленням. При цьому вкручувати кріплення необхідно так, щоб різьбова частина закрутилася не тільки в декоративну планку, але і в балку, що несе. При такому методі з'єднання досягається найбільша міцність конструкції. Невеликі та легкі світильники можна кріпити прямо до дошки шурупами довжиною 25-35мм.
Тому стеля, в такому разі, буде деформуватися під впливом прикладеного навантаження. Щоб уникнути такої ситуації, необхідно кріпити люстру на міцну основу за допомогою різних перехідних конструкцій, які передаватиму вагу світильника базовій стелі.
В яких інтер'єрах використовується люстра молекула (атом)