Обрати ортопедичне крісло для школяра самому - секрети
Коли дитина йде в перший клас, важливо забезпечити його всім необхідним для комфортного навчання. З урахуванням сучасної системи освіти, вдома діти за уроками проводять досить великий час, так що варто подумати, як облаштувати робоче місце: самостійно вибрати ортопедичне крісло, стіл з тумбою, освітлювальні прилади. Особливу увагу варто приділити місцю сидіння школяра, цей предмет меблів важливий при формуванні постави. Тому на питанні як вибрати крісло для школяра ортопедичне самостійно зупинимося докладніше.
Яке ортопедичне крісло для школяра вибрати
У магазинах представлений багатий асортимент крісел. До самостійного вибору меблів для дитини потрібно підійти з усією серйозністю. Людський хребет має вигин, а значить ортопедична конструкція повинна підтримувати спину в природній позиції, щоб не дозволяти сутулитися і скручуватися.
А ви знали? Яку настільну лампу вибрати школяреві ?
Щоб м'язи спини були в тонусі, висота спинки повинна бути на рівні лопаток. Фахівці стверджують, що для школярів краще вибирати модель з відсутніми підлокітниками. Без можливості спиратися, дитина буде тримати спину рівно. Щоб постава формувалася правильно, стегно і гомілку повинні утворювати прямий кут. Правильної посадки можна домогтися при наявності важелів регулювання стільця по висоті. Така функція дозволить користуватися цим предметом меблів навіть, коли дитина підросте. Вибирайте ергономічне сидіння, воно має поглиблення близько спинки. Такий варіант вироби не передавлює кровоносні судини. Від того, яке ортопедичне крісло для школяра вибрати вдасться, залежить здоров'я, а також комфорт вашої дитини.
Види ортопедичних крісел для школяра
Варіанти різняться між собою зовнішніми особливостями, габаритами, конструкцією. Розрізняють три ключових моделі:
-
с цільною спинкою;
-
з наявністю сегментів;
-
обладнана валиками.
Кожен тип має свої функції, але вибір варто робити, враховуючи вікові особливості дитини.
Характеристики
Варіація вироби, обладнана цільної спинкою, забезпечує жорстку і надійну фіксацію спини в правильному фізіологічному положенні. Віддаючи перевагу сегментувати увазі, ви отримаєте зручний і комфортний предмет інтер'єру. Але при наявності у дитини проблем з хребтом від крісла настійно рекомендується відмовитися. Додатковий валик підтримує правильне положення протягом часу, який школяр проводить за уроками або комп'ютером. Кожен тип має певні варіації, а значить, слід розглянути інші види і характеристики.
Класичний варіант виготовлення дозволяє сидіти рівно, не допускаючи викривлення, асиметрії плечового пояса. Стілець з опорою для колін має додаткові опори, завдяки яким вага рівномірно розподіляється на гомілки і ягодніци.
Оригінальна динамічне крісло відрізняється нестійким положенням за рахунок обертається поверхні. Таким чином, під час сидіння задіяний плечовий пояс, спина, шия. У нього відсутня спинка і коліщатка. Конструкція під найменуванням «стоячи-сидячи» нагадує динамічну модель, але тут присутні жорсткі фіксатори таза. Виріб дозволяється купувати для дитини, якщо він старше 12 років.
Критерії вибору
Головне призначення ортопедичного крісла - зняти додаткове навантаження зі спини і хребта школяра, сформувати звичку правильного сидіння, подбати про рівну поставу. Обов'язково при виборі предмета інтер'єру враховуйте деякі особливості і характеристики.
-
Регулюється вигин спинки, що відрізняється безпекою, не викликає почуття дискомфорту.
-
Відсутність підлокітників, щоб дитина не сиділа, спершись на одну сторону.
-
Можливість регулювати висоту сидіння, наявність підставки для ніг.
-
Якісні матеріали виготовлення. Ідеальний варіант - каркас, виготовлений зі сталі, модель повинна бути екологічною і гіпоалергенної.
Наші ортопедичні крісла володіють всіма перерахованими перевагами. Якісна і довговічна продукція гарантована.
Правильна посадка дитини в кріслі
Конструкція ортопедичного крісла повинна бути продуманою, щоб школяр відчував навантаження або незручності, формувалася правильна посадка. Краще, коли можна відрегулювати висоту вироби, нахил робочого столу. Правильна посадка виглядає наступним чином:
-
коліна зігнуті під прямим кутом;
-
шия рівна
-
лікті вільно дістають до столу;
-
підлокітники повинні бути відрегульовані так, щоб не піднімалися плечі;
-
кут спини і стегон становить 90 градусів;
-
упор на три точки: сідниці і ноги, які стоять на повній стопі;
-
положення спини рівне, без напруги, торкається до спинки;
-
відстань від робочої поверхні до очей 30-35 см.
Зручне ортопедичне крісло для дитини
Зручне ортопедичне дитяче крісло повинно подобається дитині. Адже якими б чудовими функціями воно не володіло, якщо учневі не буде від нього в захваті, подальша експлуатація виключена. Обов'язково підключайте до вибору меблів безпосереднього користувача. Дозвольте сісти, покрутитися, вибрати забарвлення. Визначте основні акценти: максимальні умови для регулювання висоти, спинки, відповідність віку дитини, ергономічне сидіння, ортопедична спинка.
Вибір конструкції
Головна умова конструкції - стійкість і надійність, щоб активний всезнайка випадково не розв'язався і не впав зі стільця. Основні деталі не повинні бути занадто м'якими, але в міру жорсткими. Школяру слід розуміти, що за навчальним столом він не відпочиває, тому сидіння має тримати поставу, а не допомагати розслабитися. Якщо крісло купується для першокласника, краще зупинитися на моделі з можливістю блокування коліс або без них. Наявність підлокітників на дитячих стільцях не завжди вітається, краще зупинитися на варіанті зі знімними підлокітниками. Наші ортопедичні крісла - запорука здоров'я дитини і комфортного навчання.